Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’de İnşaat Çıktı Büyümesi Haziran’da 24 Yılın Yükseğinde

İngiltere'nin beklenen verileri arasında öne çıkan Haziran ayına ilişkin inşaat PMI açıklandı. Rakam beklentileri fazlasıyla aştı.
İngiltere’de İnşaat Çıktı Büyümesi Haziran’da 24 Yılın Yükseğinde

IHS Markit/CIPS İngiltere İnşaat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi), Haziran’da 66,3’e yükseldi. Beklenti 63,8 yönündeydi.

Mayıs’ta 64,2’ye yükselmiş ve 62,3’lik beklentileri kolaylıkla aşmıştı. Aynı zamanda okuma Eylül 2014’ten bu yana en güçlü üretim artışına işaret etmişti.

Haziran’da inşaat üretimi büyümesi 24 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
İngiltere İnşaat PMI Haziran 66,3
Kaynak: IHS Markit

En son PMI verilerine göre, İngiltere inşaat üretimindeki toparlanma Haziran ayında daha da ivme kazandı. Genel inşaat faaliyeti, yeni siparişlerdeki bir başka keskin artışla desteklenirken Haziran 1997’den bu yana en hızlı şekilde genişledi.

Konut inşaatı alt kategorisindeki inşaat çalışmaları (endeks 68,2) Kasım 2003’ten bu yana en hızlı şekilde arttı. İkinci en iyi performans gösteren alan, üretimin 66,9’la Mart 1998’den bu yana en yüksek oranda artmasıyla ticari işler oldu.

Bu arada inşaat mühendisliği faaliyeti Haziran’da (60,7) keskin bir şekilde yükseldi, ancak büyüme hızı üç ayın en düşük seviyesine geriledi.

İnşaat şirketleri, önümüzdeki 12 ay için büyüme beklentileri konusunda iyimserliklerini korudu. Bununla birlikte, güven derecesi, kısmen işgücü mevcudiyeti ve talepteki son artışın sürdürülebilirliği konusundaki endişeleri yansıtarak Ocak ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum