Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Hükümeti DeFi Varlıkları Vergilendirmeyi Araştırıyor

İngiltere’de hükümet, merkeziyetsiz finans üzerinde oluşturulan varlıkların ticaretini vergilendirmeyi planlıyor.
İngiltere Hükümeti DeFi Varlıkları Vergilendirmeyi Araştırıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para ekosistemi her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu büyüme ile beraber hükümetler piyasayı düzenlemek adına çalışmalar yürütüyor.

Birleşik Krallık hükümetinin de bir süredir regülatif çalışmalar içerisinde olduğu biliniyor. Son duyuru, merkeziyetsiz finans üzerindeki vergilendirmeye yönelik araştırmalar yapıldığını gösteriyor.

Hükümet merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyetlerinin vergilendirilmesi konusunda yatırımcılardan, profesyonellerden ve şirketlerden görüş istiyor. Bu kapsamda kripto varlık kredilerinin vergilendirilmesi ve staking hakkında daha fazla bilgi toplanılması amaçlanıyor.

İngiltere DeFi’yi Düzenlemek İstiyor

Duyuruda hükümetin, bu faaliyetlerde bulunan vergi mükellefleri için idari yüklerin ve maliyetlerin azaltılıp azaltılamayacağını ve vergi muamelesinin ilgili işlemlerin altında yatan ekonomiyle daha iyi uyumlu hale getirilip getirilemeyeceğini araştırmakla ilgilendiğine yer verildi.

Konuyla ilgili öneride bulunmak isteyenlerin 31 Ağustos’a kadar bildirim sağlamaları gerekiyor. Geçtiğimiz haftalarda kripto para ekosistemini sarsan Terra çöküşü sonrası, düzenleme çalışmaları hız kazandı.

GCM Yatırım Banner

Yaşanan durum sonrası İngiltere’de stablecoin’ler için düzenleme çağrısı yapılmıştı. Benzer çalışmalar, Avrupa, ABD ve dünyanın pek çok farklı ülkesinde aktif olarak yürütülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın