Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’nin Hızlı Tren Projesi HS2 Artan Maliyete Rağmen Gerçekleştirilmeli

Sızdırılan hükümet raporu, İngiltere'nin hızlı tren projesi HS2'nin artan maliyete rağmen gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.
İngiltere’nin Hızlı Tren Projesi HS2 Artan Maliyete Rağmen Gerçekleştirilmeli

Londra ve Kuzey İngiltere’yi birbirine bağlayacak HS2 isimli hızlı tren hakkındaki incelemenin taslak bir kopyası, projenin artan maliyetine rağmen yapılması gerektiğini savundu.

Seçimin sonuna kadar yayınlanmayacak olan ve Ağustos ayında başlatılan hükümet incelemesinin sızdırılan kopyası, projenin şu anki fiyatı olan 88 milyar sterlinden daha pahalı olabileceğini öngördü. İncelemeyi yapan panelin üyeleri BBC’ye, taslağın HS2’nin sadece küçük değişiklikler ile yapılmasını tavsiye ettiğini söyledi.

Bunlar arasında, dünyadaki diğer yüksek hızlı ağlarla uyumlu olan saat başına tren sayısının 18’den 14’e düşürülmesinin yer aldığı aktarıldı.

İngiltere’nin Hızlı Tren Projesi HS2 Hükümet Raporu Belge, batı Londra’yı Londra’nın merkezine bağlayan en tartışmalı demiryolu hattının bile devam etmesi gerektiğini öne sürdü. Kuzey İngiltere’deki iş liderleri ve politikacılar incelemenin ön bulgularını memnuniyetle karşıladılar.

Ancak taslakta, incelemenin başkan yardımcısı olan Lord Berkeley‘in desteğinin olmadığı görüldü. BBC tarafından görülen bir mektupta Berkeley, değerlendirmenin denge yetersizliğini eleştirdi ve planın maliyetinin doğru bir şekilde incelenmediğini iddia etti.

Değerlendirme panelinin başkanlığın yürüten Doug Oakervee’ye gönderdiği mektupta Lord Berkeley, raporun sonuçlarını ya da tavsiyelerini desteklemediğini dile getirdi.

İngiltere’nin Hızlı Tren Projesi HS2 Lord Berkeley Desteklemedi “Endişelerim raporun hazırlanma süreci ve sonuçları ile ilgili. Çalışmayı çok kısa bir sürede tamamlamak zorunda kaldık. Ayrıca HS2’nin ilerleyeceğini kabul etmek için değerlendirme içinde alternatif seçeneklerin artılarına ve eksilerine bakmak yerine tartışmalarda bir eğilim tespit ettim. Kendi alternatif raporumu zamanında yayınlama hakkını saklı tutarım.” dedi.

Sızdırılmış taslakta Douglas Oakervee ise beklenen ekonomik faydaların revize edilmesine rağmen planı onayladı.

The Times gazetesinde yayınlanan bir raporda da değerlendirmenin, HS2 olmadan insanları yoğun zamanlarda seyahat etmekten caydırmak için büyük bilet fiyatı artışlarının gerekli olacağı sonucuna ulaştığı yazıldı. Oakervee incelemesinin HS2’deki ortak yazarı, isminin yüksek hızlı hattın tam olarak yapılmasını gerektiren rapordan çıkarılmasını istedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum