Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de FCA Kripto Firmaları için Kayıt Tarihini Uzattı

İngiltere’nin düzenleyici kurumu Mali Davranış Otoritesi, kripto firmalarının lisans alması için gereken tarihi uzattı.
İngiltere’de FCA Kripto Firmaları için Kayıt Tarihini Uzattı
Yorum

İngiltere’deki düzenleyici kurum olan Mali Davranış Otoritesi, kripto firmalarının kendilerine kayıt olması gereken süreyi uzattı. Daha önce firmaların kayıt olması için son tarih olarak 31 Mart açıklanmıştı.

Henüz kabul edilmemiş veya reddedilmiş olan İngiltere’nin mali gözlemcisine kayıt için başvuran şirketler, 31 Mart’a kadar faaliyetlerine devam etmelerine izin veren geçici bir sicile yerleştirildi.

FCA konuyla ilgili yeni bir güncelleme paylaştı. Firmaların düzenleyiciden lisans almaları için son tarih 1 Nisan olarak belirlendi. Şu anda Blockchain.com, Copper ve Revolut gibi şirketlerin aralarında olduğu bazı kripto platformları, FCA tarafından lisans almış durumda.

Düzenleme Hazırlıkları Sürüyor

Düzenleyici, 2020’nin başında Birleşik Krallık’ta kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı otoritesi olduktan sonra 100’den fazla kripto şirketi FCA’ya kayıt için başvurdu. Bu başvurulardan şu ana kadar 33 tanesi onaylandı ve 60 şirketin başvurusu ise reddedildi ya da geri çekildi.

Son olarak kripto ödeme firması Wirex, bu hafta başvurusunu geri çekmişti. FCA 2021 yılında yüzlerce kripto para platformuna lisansı olmadığı gerekçesiyle dava açmıştı. İngiltere’de önümüzdeki haftalarda, kripto varlıkların düzenlenmesine yönelik yeni planların açıklanması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%