Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’deki Evsiz Sayısı Newcastle’ın Nüfusunu Bile Aştı!

İngiltere’de yapılan araştırmalara göre; ülkedeki evsiz sayısı koca bir şehrin nüfusunu aştı. İşte üzücü veriler ve haberin detayları;
İngiltere’deki Evsiz Sayısı Newcastle’ın Nüfusunu Bile Aştı!

Gelir konusunda ne kadar adaletsiz bir dünyada yaşadığımız hepimizin malumu! Zira bugün dişini tırnağına takarak çalışmak da refah içinde yaşamak için yeterli olmayabiliyor. Servet giderek tepede toplanırken, fakir ile zengin arasındaki uçurum giderek büyüyor.

Kaldı ki milyoner sayısı artarken, 5 bin liranın az kazananların yoksul sayıldığı ülkemiz dışında da durum pek farklı değil. Çünkü İngiltere’de yapılan bir araştırma, evsizlerin sayısındaki artışı verilerle ortaya koydu ve durumun ne kadar kötüye gittiğini açıkça gösterdi.

Evsizler için yardım çalışmaları yapan Shelter’ın raporuna göre; Birleşik Krallık’taki evsizlerin sayısı 13.000’lik artışla 307.000’e ulaştı.

Shelter’ın raporuna göre; Birleşik Krallık’taki evsizlerin sayısı 13.000’lik artışla 307.000’e ulaştıYani evsiz sayısı, Newcastle upon Tyne olarak da bilinen Newcastle’ın nüfusunu aştı. Bu arada merak edenler için Newcastle nüfusunun 296.478 olduğunu belirtelim.

Araştırmaya göre İngiltere’deki her 200 kişiden biri evsizken en çok evsizin bulunduğu bölge Newham!

İngiltere’deki her 200 kişiden biri evsizken en çok evsizin bulunduğu bölge Newham!Londra’nın doğusunda bulunan semtin nüfusu 2016 itibariyle 341.000’di. Ve şu anda Newham’da yaşayan her 25 kişiden biri evsizken, semtteki toplam evsiz nüfusu 13.607’ye ulaştı.

İkinci sırada 10.057 evsizle Enfield, üçüncü sırada ise 9.717 evsizle Haringey var.

İkinci sırada 10.057 evsizle Enfield, üçüncü sırada ise 9.717 evsizle Haringey var.Shelter’ın Başkanı Polly Neate; veriler hakkında “daha da kötüsü kayıtlara geçmeyen daha pek çok evsiz var” diyerek bu durumu düzeltmek için acilen önlem alınması gerektiğini söyledi.

İlaveten; evsizlerin sayısındaki artışın en büyük nedeninin, uygun fiyatlı evler inşa etmek konusundaki başarısızlık olduğunu belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum