Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’nin En Büyük İki Yayıncısından Netflix’e Karşı Britbox Hamlesi

İngiliz televizyoncu ITV, BBC ile ortak streaming hizmetinin yıl sonunda piyasaya sürüleceğini ve ayda sadece 5.99 sterline mal olacağını duyurdu. İşte Netflix’in yeni rakibi;
İngiltere’nin En Büyük İki Yayıncısından Netflix’e Karşı Britbox Hamlesi

İngiliz televizyon kanalı ITV, bugünkü duyurusunda BBC ile ortak streaming hizmetinin yıl sonunda piyasaya sunulacağını ve ayda sadece 5.99 sterline (7.50 dolar) mal olacağını açıkladı.

Britbox adı verilen planlı streaming platformunun İngiltere’nin en büyük iki yayıncısının ortaklığı olduğu ve online eğlence alanında Netflix’in hakimiyetine karşı rekabet edecekleri aktarıldı. ITV’nin hisseleri, açıklamanın ardından yüzde 2 civarında artış gösterdi.

Platformun, ITV’nin Love Island ve Cleaning Up gibi popüler programlarının yanı sıra BBC’nin Gavin & Stacey, The Office gibi eski programlarını da sunacağı aktarıldı.

Britbox Netflix Ucuz Olacak Ayrıca BritBox’a özel bir dizi farklı orijinal dizi de yayınlayacağı söylendi. Girişimin yüzde 90’ının ITV’ye ait olacağı, BBC’nin ise zaman içinde hisselerini yüzde 25’e çıkarma seçeneğinin olacağı verilen bilgiler arasında yer aldı. ITV açıklamasında BritBox’a üye olmanın, insanların yüksek çözünürlüklü TV şovlarını çoklu ekranlarda ve cihazlarda izlemesini sağlayacağını dile getirdi.

Bu noktada Netflix’in İngiltere’deki temel planının da 5.99 sterlin olduğu ancak ABD’li devin, bu ücretinin kullanıcıların aynı anda birden fazla ekranda izlemesine izin vermediği hatırlatıldı.

Britbox Duyurusu Bu da Britbox’ın teknik olarak İngiltere’deki standart çoklu ekran teklifini ayda 8.99 sterlin karşılığında satan Netflix’ten daha ucuz olduğu anlamına geliyordu. Aynı zamanda halihazırda aylık maliyeti 7.99 sterlin olan Amazon Prime’dan da daha ucuz olacaktı. Britbox, medya devlerinin kendi platformlarıyla Netflix’le agresif bir şekilde rekabet etmeye çalıştıkları bir zamanda geldi. Zira Disney’den NBC’ye varana kadar birçok şirket kendi Netflix rakiplerini yaratma yarışında.

Rekabetle ilgili görüş bildiren Paolo Pescatore, Netflix’in kaybedecek en çok şeye sahip olduğunu öne sürerek; “yeniler, tekliflerini farklılaştırmak için kendi programlarını Netflix’ten çıkarmak isteyeceklerdir” dedi.

Netflix İngiltere Pazarı Rekabet“Bu yeni hizmetin gerçekten başarılı olması için diğer İngiltere yayıncılarından daha fazla içeriğe ihtiyacı olacak” ifadelerini de kullandı. İlgili haberde Netflix’in ikinci çeyrekte ilk kez abone kaybı yaşadığı hatırlatıldı ki Mad Money sunucusu Jim Cramer, dünkü programında firmayla ilgili dikkat çekici yorumlarda bulunmuştu.

Bir zamanlar tutarlı olan Netflix’in aniden değişken hale geldiğini söyleyen Cramer, hisselerin seans sırasında %10’dan fazla değer kaybetti ve portföy yöneticilerinin tepkisinin ortalama kazançlar sindirilirken pazarın geri kalanını etkilediğini bildirdi. Netflix’in düştüğünü daha önce de gördüklerini ama bunun diğerlerine benzemediğini vurgulayan Cramer, platformun bir çırpıda kolay paradan zor paraya geçtiğini kaydetti. Jim Cramer, Wall Street’in sadece tek bir çeyrekte iyimserden şüpheliye geçtiğinin de üzerini çizdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum