Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Ekonomik İyimserlik Çok Azken Yönetim Onaylanıyor

İngiltere’de ekonominin durumu ve açıklanan 2021 bütçesine ilişkin yeni bir anket yapıldı. Bütçe ve İngiltere Maliye Bakanı Sunak için olumlu değerlendirmeler dikkat çekti.
İngiltere’de Ekonomik İyimserlik Çok Azken Yönetim Onaylanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere merkezli dünya genelinde faaliyet gösteren internet tabanlı pazar araştırması ve anket şirketi YouGov, son araştırmasında ekonominin durumu ve bütçe görüşlerini ele aldı.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak tarafından 3 Mart’ta sunulan bütçeye ilişkin anket, halkın memnuniyetine işaret etti.

Buna göre insanların üçte ikisi (%67) ekonominin kötü durumda olduğunu düşünürken yalnızca %7’si iyi durumda olduğunu söyledi. Neredeyse üçte biri (%32) önümüzdeki on iki ayda tekrar iyileşmesini beklerken %45 işlerin daha kötüye gideceğini belirtti.

Çok az ekonomik iyimserlik olsa da halk hükümetin ekonomi yönetimine tam not verdi.
Anket İngiltere Bütçe Memnuniyet
Kaynak: YouGov

Nitekim %39’a kıyasla %48’i hükümetin ekonomiyi iyi yönettiğini savundu. Rishi Sunak’ın bireysel derecelendirmeleri de epey yüksek geldi.

Çoğunluk (%55) Sunak’ı Şansölye olarak başarılı görürken sadece %16’sı kötü bir iş çıkardığını söyledi. Son seçimde İşçi Partisi’ne oy verenler arasında bile olumlu bir notu olduğu görüldü. Bütçedeki temel tedbirlerin tümü de olumlu değerlendirildi.

İşletmeler için koronavirüs desteğinin genişletilmesi, geçiş planı ve evrensel kredi artışının genişletilmesi, ankete katılanların %70’inden fazlası tarafından iyi bir fikir olarak kabul edildi. İşletmeler için Covid desteğini genişletmekse 2021 bütçe duyurularının en popüleri oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu