Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’nin Domuz Eti İhracatçılarına Göre Yüksek Çin Talebi Devam Edecek

İngiltere’deki domuz ihracatçıları, Çin’den gelen yüksek talebin 2020’ye doğru devam etmesini bekliyor. Detaylar aşağıda;
İngiltere’nin Domuz Eti İhracatçılarına Göre Yüksek Çin Talebi Devam Edecek

İngiltere’deki domuz ihracatçıları, ülkenin domuzları öldüren bir virüsle sarsılmasının ardından Çin’den gelen yüksek talebin 2020’ye doğru devam etmesini bekliyor.

Sonuçta domuz eti, açık ara farkla Çin’deki en popüler etti ancak yerli üreticiler, son aylarda Afrika domuz ateşinden sert bir şekilde etkilendi. Çin donmuş domuz stoklarını düşürüp hızlı ticaret anlaşmalarıyla ithalat seviyelerini yükseltirken Pekin yetkilileri Pazartesi günü, fiyatların dengelenmesi çabalarının sonuç verdiğini söyledi.

2019’un ilk sekiz ayında İngiltere’nin Çin’e 45 bin metrik ton ithal ettiği, rakamın 2018 hacmini neredeyse ikiye katladığı belirtildi.

İngiltere Çin Domuz İthalat Arttı Bu da Çin’i İngiltere’nin en büyük domuz eti müşterisi haline getirdi. Son birkaç ayda altı yeni İngiltere fabrikası, domuz paçası ihracatı için onaylandı. İngiltere’nin en büyük domuz üreticisi Tulip’in her yıl toplamda 1 milyar sterlinden (1.34 milyar $) fazla gelir elde ettiği aktarıldı. Çin için Tulip öncelikle domuz kafaları, paçaları, arka ayakları ve sakatatı ihraç ediyordu.

Tulip şirketinin direktörlerinden Andrew Saunders, Cuma günü CNBC’ye yaptığı açıklamada; Çin’e ihracat yapan mezbahalarının yıllık bazda satışlarda yüzde 80 civarında artış kaydettiğini belirtti.

İngiltere Çin Yüksek Talep Bekliyor Çin’deki talep artışının Ağustos 2018’den bu yana gerçekleştiğini ve ASF’ye göre Çin’in şu anda domuz eti üretiminin yüzde 25 azaldığını gördüğünü aktardı. Saunders, yüksek fiyatların devam edip etmeyeceği konusunda ise bunun 2020’ye kadar devam etmesini beklediklerini anlattı.

Kasım ayında, rakip İngiltere işlemcisi Cranswick de Kasım ayında altı aylık gelirlerinde yüzde 7.1’lik artış bildirmiş ve bunun Uzak Doğu ihracat pazarlarındaki güçlü performansın etkisiyle gerçekleştiğini vurgulamıştı.

Ayriyeten Uzak Doğu ihracat pazarlarındaki Afrika domuz ateşi salgınının, bu bölgeye satışları artırma fırsatı yarattığı kaydedilmişti. Bu arada Çin’in 2019 Kasım ayına ilişkin tüketici fiyat endeksindeki yüzde 4.5’lik yükselişin ardındaki en temel nedenlerden biri domuz ateşi hastalığı olmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum