Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere Brexit Sonrası Dijital Pound Projesi ile Büyüyebilir

Dijital pound İngiltere'nin Brexit sonrası büyümesini hızlandırabilir ve Londra'yı Avrupa'nın finans merkezi haline getirebilir.
İngiltere Brexit Sonrası Dijital Pound Projesi ile Büyüyebilir

Bir finansal düşünce kuruluşu, Brexit’in ardından Londra’nın küresel ticaret merkezi statüsünü güçlendirmek için İngiltere’nin dijital bir sterlin benimsemesi gerektiğini öne sürdü. Önceleri Avrupa finans sektörünün çekim merkezi olan Londra, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışı tamamlandığında 2020’nin sonunda sahip olduğu etkisinde azalma olduğu belirtiliyor.

Birleşik Krallık Maliye Bakanlığı şimdi Londra Şehri’ni küresel tüccarlar için daha çekici hale getirme ve Brexit sonrası yeni AB ticaret merkezi olarak ortaya çıkan Amsterdam’dan faaliyeti geri çekme konusunda öneriler alacak.

İngiltere, Çin’den Önce Davranmalı

İngiltere, Çin'den Önce Davranmalı

Euro’ya karşı şüpheci politikacılar ve Londralı finans uzmanları, bağımsız bir Britanya’da büyümenin nasıl teşvik edileceğine dair fikirler öneren bir düşünce kuruluşu olan CityUnited’ı kurdular. CityUnited başkanı Daniel Hodson yaptığı açıklamada, İngiltere Merkez Bankası’nın bir merkez bankası dijital para birimi değerlendirmesinin övgüye değer olduğunu ancak sürecin hızlandırılması gerektiğini söyledi.

Hodson, “İngiltere Merkez Bankası bir CBDC’den bahsediyor, ancak bu teknoloji türü gelecek olduğundan ve maliyetleri düşürmek için gerçek zamanlı düzenleme gibi başka faydalar sağlayacağından daha büyük bir öncelik olmalı.” açıklamasında bulundu.

Böyle bir teknolojinin Birleşik Krallık’ta uzun bir yürüyüşü çalabileceği konusunda uyarıda bulunan Hodson, “Merkez bankası dijital para birimi (CBDC), Brexit’ten sonra rekabetçi bir şehir için temel bir temel olmalıdır, aksi takdirde Çin bizim yerimize bu boşluğu dolduracak” diye konuştu.

Çin’in bir CBDC oluşturmadaki ilerlemesi, ülke CBDC’yi çıkarmaya yaklaştıkça, dijital yuan cüzdanlarına bağlı biyometrik pasaportların ve çok sayıda benzer pilot projelerin çıkarıldığını gördü. Çin, CBDC düzenleyen ilk ülke olmasa da bu hamlenin küresel ekonomik etkisi çok daha büyük olabilir.

Yakın gelecekte Çin’in dijital, nakitsiz şehirlerine güç vermesi beklenen dijital yuan’ın, 2022’de Pekin Kış Olimpiyat Oyunlarının bir parçası olarak kullanılacağı bildirildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum