Paylaşım

Audi RS6’lı Hırsızların Polis Ekiplerinden Kaçışı: Nefes Almayı Unutmayın!

 

Geçen yıl yaşanmış bu olay İngiltere‘ye resmen damgasını vurmuş durumda. ATM hırsızlığından aranan 4 kişi bir pizzacının ihbar telefonuyla polisleri harekete geçirmiş. Hırsızların kaçtığı otomobil ise dünyanın en hızlı station-wagon araçlarından olan RS6‘dan başkası değil! Audi’li hırsızların kovalamacısı polislerin önüne çıkması ile başlıyor. Normalde 560 beygirlik bir güce ve 3.7 saniyede 100 km’ye çıkan bir aracın tek gazla gözükmemesi gerekiyor değil mi?

Ancak, direksiyondaki hırsız oldukça soğuk kanlı olup, kaçma planına ilk önce polis otosuna hasar vererek başlıyor. Resmen dalga geçer biçimde yolda yavaşlıyor. Sonradan tamamen durarak geri geri polis araçlarına çarpıyor. Bazı aralarda 160 km‘yi geçen RS6’nın bir dönüşte lastiği patlıyor. Tabi bunu fark edemiyoruz. Çünkü Quattro‘lu RS6 gelişmiş sistemi sayesinde normalmiş gibi gidebiliyor.

Açıkçası bir çok kovalamaca sahnesi izledim. Normal olan polisten hiç durmadan kaçılmasıdır. Bunlar ise ilk önce polis ekiplerini kazaya zorlayıp araçlarını kullanılmaz hale getirmek istiyor. Ve bu kovalamacanın galibinin Audi RS6’lı hırsızlar olduğunu söylemek istiyoruz. Günler sonra terk edilmiş halde bulunan araba öylece bırakılıp kaçılmış. Hırsızlarında kısa süre sonra geniş çaplı araştırmadan sonra tutuklandıkları söylendi.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur