Yatırım yapmaya başla!

Yapılan Bir Araştırmada İngiltere’de En Çok Alman Otomobilleri Kaza Yapıyor!

İngiltere'de bir sigorta şirketinin yaptığı araştırma hangi marka ve modelinin en çok kazaya karıştığı araştırılmış. İşte haberin detayları...
Yapılan Bir Araştırmada İngiltere’de En Çok Alman Otomobilleri Kaza Yapıyor!

Bu zaman kadar çok ilginç olan araştırmalar duymuştuk. Ancak İngiltere’de gerçekleştirilen biraz daha ilgincimize gitti. Hatta Alman otomobillerini bir anda “trafik canavarı” olarak gördük. Sebeblerine gelmeden önce, araştırmanın GoCompare adlı sigorta şirketi tarafından yapıldığını söyleyelim. İngiliz şirket, belirli bir süreyi kapsayan ve hangi marka modellerin en çok kazaya karışmış onları toparlamış.

İngiltere’de Alman otomobilleri, en başta da BMW ve Audi’nin sıralamanın en üstünde olduğunu gördük. İlginç araştırmanın çıkardığı raporun ilk sayfasının birici basamağına baktığımız da BMW 420d çıkıyor. Gelin sıralamada başka hangi modeller varmış bakalım!

Çıkartılan genel kaza sonuçlarında Japon ve İngiliz markalar Almanların gerisinde kalmış.

GoCompare’nin kaza raporlarında BMW 420d – % 17.1, Audi A5 – %15.5, Mercedes C220 – %14.8, Jaguar XF – %14.3, Mercedes CLA – %14.3, Mercedes GLC – %14.0, Audi Q7 – %13.8, Land Rover Range Rover – %13.8 ve Mercedes CLS – %13.5‘lik dilimi kapsıyor.

İngiliz vatandaşlar tercih ettikleri 420d ile kaza sonuçlarının yüzdelik dilimde en yüksek aralığına yerleşmiş. Arkasından Audi A5 ve Mercedes C220 sıralamasıyla devam ediyor.

En çok kaza yapanlara karşı en az kaza yapan marka ve modelleri de tespit edilmiş.

Tersi araştırma raporlarında Vauxhall(Opel) Agila – %4.1, Hyundai i10 – %4.3, Nissan Micra – %4.4, Kia Picanto – %4.4, Hyundai Getz – %4.5, Suzuki Alto – %4.6, Suzuki Alto – %4.6, Ford KA – %4.6, Skoda Citigo – %4.7, Honda Jazz – %4.8 ve Fiat Panda – %4.9 kaza yapma oranlarına sahip.

Sürücü hatalarının en az rastlandığı otomobil modelleri de listelenmiş.

Buna göre Peugeot 206 – %8.6, Hyundai Getz – %9.0, Citroen C2 – %9.0, Nissan Almera – %9.2, Fiat Punto – %9.6, Peugeot 307 – %9.9, Ford KA – %10.0, Citroen Xsara – %10.1, Nissan Micra – %10.3 ve Vauxhall Agila – %10.3

GoCompare Araç Sigorta sözcüsü Matt Oliver, “Yüksek güçlü lüks otomobillerin sahipleri yoldaki en tehlikeli sürücülerden bazıları. Bunu, markaların tümü için de böyle konuşmak doğru değil.” dedi.

Sonuçları kendi açımızdan yorumladığımızda; güçlü motorlara sahip lüks ve sportif araç sürücüleri kontrol etmede sıkıntı yaşamışlar.

Sahip oldukları araçlarında ayarlayamadıkları güç limitleri onları bunun gibi kötü bir listeye sokmuş. Madalyonun diğer tarafında ise Kia Picanto ve Peugeot 206 gibi araçların çok fazla kazaya karışmadığı tespit edilmiş. Bunun da cevabı ise güçsüz motorlarından dolayı hız yapılamıyor ve kaza oranları da ona göre düşüyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum