Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de Açılış için Yeni Adım Atılırken GBP/USD Yükseliyor

İngiltere bugün yeniden açılış planında başka bir aşamayı başlatırken GBP/USD paritesinde toparlanma görüldü.
İngiltere’de Açılış için Yeni Adım Atılırken GBP/USD Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

2020’de tarihi bir ekonomik daralma yaşayan ve salgından en kötü etkilenen G7 ülkesi olarak gösterilen İngiltere, son dönemdeki ataklarıyla toparlanma beklentilerini artırdı.

Hükümet tarafından açıklanan teşvikler, hızlandırılan aşı dağıtımları ve yeniden açılma stratejisiyle ön plana çıkmaya devam ediyor. Bugün de ülkenin açılış için izlediği yol haritasında bir adım daha attı.

Barların ve restoranların kısmen yeniden açılmasına izin verilirken bunun tekrarlanan kapanışlardan sert etkilenen sektöre canlılık getirmesi bekleniyor.

İngiliz sterlininin Amerikan doları karşısındaki değerini gösteren GBP/USD paritesi de alıcılı seyrederek yatırımcıların gelişmeleri memnuniyetle karşıladığını gösteriyor.
GBP/USD Yeniden Açılış Yükseliş
Kaynak: piyasa.paratic.com

12 Nisan’a 1.3703 seviyesinden başlayan parite, Avrupa seansında hızla yükselmeye başladı. TSİ 14.35’ten önce en yüksek 1.3768’i gören parite aynı dakikalarda yüzde 0,45 artıda seyrederken görüldü.

Yükselişin sürmesi durumunda 1.3799’luk ilk direnç izlenecekken GCM Yatırım’a göre günün önemli seviyeleri 1.3750-1.3775. Parite fiyatı söz konusu bölgeler altında hareket ettikçe, negatif yönlü beklentinin ön plana çıkabileceği söylendi.

ING ekonomistleri ise bugünü gerekli olmayan mağazaların ve ağırlamanın yeniden açılmasıyla İngiltere için büyük bir gün olarak değerlendirdi. EUR/GBP’deki düzeltici rallinin 0.8700-0.8730 bölgesinden önce duracağını öngördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%