Yatırım yapmaya başla!

İngiltere 8 Haziran’da Genel Seçime Gidiyor!

İngiltere 8 Haziran'da erken seçime gidiyor. Seçim öncesinde iki büyük parti adayları seçmen sorularını yanıtlarken, bu durum yatırımcılar için bir fırsat oluşturdu. İşte detaylar...
İngiltere 8 Haziran’da Genel Seçime Gidiyor!

İngiltere Salı günü son seçime yönelik anket sonuçlarını yayınladı. 8 Haziran’da erken seçime gidilecek. Bunun öncesinde yapılan anketlerde, Başbakan Theresa May’in oy avantajının %6 düştüğü görülüyor. Bu da seçimin tahmin edilenden çok daha kuvvetli bir rekabet ortamında gerçekleşeceğini gösteriyor.

Theresa May’in şansının azaldığı rakamsal değerlerle gösterilmese de ülke halkının tepkisi bunu zaten belli ediyordu. Manchester şehrinde 22 Mayıs’ta meydana gelen terör saldırısından sonra, altı kez seçim anketi yapıldı. Bunların hepsinde de Muhafazakar Parti lideri May’in İşçi Partisi karşısındaki üstünlüğünün giderek azaldığı ortaya çıktı.

ITV televizyonunun, Good Morning Britain isimli programı için yapılan ankete göre; Theresa May’in muhalefet ile aralarında iki hafta önce 18 olan puan farkı, 6’ya kadar geriledi. Durumun vehametinin farkında olan May, parlamentodaki çoğunluğunu artırmak için erken seçim çağrısı yaptı.

İngiltere Seçimleri Fırsat Yaratıyor

8 Haziran’da yapılacak olan İngiltere seçimleri, Brexit‘in üzerinden henüz bir yıl geçmemişken beklenmeyen bir gelişme oldu. Uzmanların çoğu İngiltere’nin her ne olursa olsun AB’de kalması gerektiğini düşünürken, İngiltereli politikacılar tam aksi yönde bir düşünceyle, AB’den çıkmayı makul görüyorlar.

Erken seçime gidilmesi gibi ciddi olaylar her zaman para birimleri üzerinde olumlu veya olumsuz etki yaratmıştır. İngiltere’nin Haziran’ın 8’inde seçime gitmesi de İngiliz para birimi için bir fırsat olabilir düşüncesini doğurdu. Bu gelişme ile İngilizler, para birimlerini devalüe edip yeniden rekabet avantajı kazandılar. İşin güzel yanı bu rekabet ortamını yeniden kazanırken herhangi bir ekonomik ve sosyal sorunla karşılaşmadılar.

May ve Corbyn Seçmen Sorularını Yanıtladı

İngiltere’nin 8 Haziran’da yapacağı seçimin ana adayları Başbakan Theresa May ve ana muhalefette yer alan İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn. Bu iki isim Salı akşamı, ayrı ayı televizyon programlarına katıldılar. Bu şekilde ekranların başına ayrı çıkmalarının nedeni ise May’in izleyenlerin önüne rakipleriyle birlikte çıkmak istememesiydi. Canlı yayın şeklinde gerçekleşen programda, seçim öncesinde seçmenlerin sorularına cevap verdiler.

May’e en çok yöneltilen sorulardan biri, AB’den ayrılması konusunda fikrinin değişip değişmediği yönünde oldu. Öte yandan Theresa May en çok sosyal güvenlik reformlarının üzerinde durdu. “Bunama vergisi” hakkında yöneltilen soruları da yanıtlandıran May; demans gibi evde bakılan kişilerin, evde bakım hizmeti aldığından, hayatını kaybettik sonra evlerinin değeri oranında, devlete ödeme yapması gerektiğini ve bu konu hakkında gerekli düzenlemelerin yapıldığını ifade etti.

Sky News ve Channel 4 kanallarında yapılan yayına liderlerin çıkma sırası yazı-tura ile belirlendi. İşçi Partisi Jeremy Corbyn’nin öncelikli olarak çıktığı programda, seçmenler İngiltere’nin seçim noktasına nasıl geldiğine dair birçok soru yönelttiler. İrlanda Cumhuriyet Ordusu’nun (IRA) üyeleri için düzenlenen anma törenine katılmakla suçlanan İşçi Partisi liderine, AB’den ayrılma süreçleriyle ilgili sorular da yöneltildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum