Yatırım yapmaya başla!

İngiltere Önümüzdeki 25 Yıl İçinde Su Kıtlığı ile Karşı Karşıya Kalabilir

Birleşik Krallık Çevre Ajansı (Environment Agency) Başkanı, Londra’da düzenlenen bir konferansta dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Detaylar aşağıda;
İngiltere Önümüzdeki 25 Yıl İçinde Su Kıtlığı ile Karşı Karşıya Kalabilir

Çevre Ajansı (Environment Agency) Başkanı James Bevan, Salı günü Londra’da düzenlenen bir konferansta (Waterwise Conference) yaptığı konuşmada İngiltere’nin önümüzdeki 25 yıl içinde su kıtlığı yaşayabileceğini belirtti.

“Ülke, bir şeyleri değiştirmek için harekete geçmezsek, ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar suya sahip olmayacağımız bir nokta olan ölüm tehlikesiyle karşılaşacak” diyen James Bevan, iklim değişikliğinin etkilerinden dolayı İngiltere’nin daha sıcak ve kurak yazlara sahip olacağını, bunun da giderek artan sayıda su sıkıntılarına yol açacağını vurguladı.

Yüzyılın ortalarında mevcut su miktarının yüzde 10 ila 15 oranında düşebileceğini ve ülkenin birçok bölgesinin 2050 yılına kadar önemli su açıkları ile karşılaşacağını belirtti.

Çevre Ajansı (Environment Agency) Başkanı James Bevan İngiltere Su Sıkıntısı Nüfus artışı ile birlikte iklim değişikliğinin “ekonomi, çevre, güvenlik, mutluluk, yaşam tarzı” için varoluşsal bir tehdit ile sonuçlanacağını söyledi. “Bu sorunu görmezden gelebiliriz ya da bununla baş etmeyi tercih edebiliriz” ifadeleriyle çağrı yapan Bevan’ın konuşması talebi azaltmanın ve arzı artırmanın öneminin üzerini çizdi.

Bevan’a göre hedefe, yeni tuzdan arındırma tesislerinin ve depolarının yapımı yoluyla sızıntıları kesmek ve tedariki artırmak için daha çok su sayacı gibi bir dizi yöntemle ulaşılabilirdi.

James Bevan İngiltere Su Sıkıntısı Önüne Geçilebilir Çok önemli bir şekilde, insanların boşa harcadıkları su miktarını da kesmesi gerekecekti. “Su israfını, tıpkı bir bebeğin yüzüne duman üfleme ya da plastik torbaları denize atmak gibi sosyal açıdan kabul edilemez bir hale getirmeliyiz. Herkesin kendi su kullanımının sorumluluğunu üstlenmesine ihtiyacımız var.” diyen Bevan, İngiltere’deki ortalama bir insanın günde 140 litre su kullandığını belirtti. Bu bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olan Waterwise’ın günde 100 litreye düşebileceğini tahmin ettiği bir rakamdı.

İnsanların kullanımını azaltmak için uzun banyolar yapmak yerine kısa süreli duşlar almak, tasarruflu sifon sistemleri kullanmak, diş fırçalarken musluğu kapatmak gibi çeşitli önlemler alması gerekiyordu. Çevre Ajansı Başkanı da konferansta yapılabilecek şeylerin öneminden bahsederek şöyle dedi: “Eğer 2050 itibariyle kişi başına düşen tüketimi günde 100 litreye düşürebilirsek, sızıntıyı yüzde 50 oranında azaltabilirsek ve başka hiçbir şey yapmazsak, bu ekstra 20 milyon için yeterli su sağlayacaktır.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Tasarruf kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum