Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiltere’nin 100 Milyar Sterlin Değerinde Ek Desteğe İhtiyacı Var

Yayımlanan yeni bir rapor, İngiltere’nin toparlanma için önümüzdeki iki yıl içinde yaklaşık 100 milyar sterlin ek desteğe ihtiyaç olduğunu öne sürdü.
İngiltere’nin 100 Milyar Sterlin Değerinde Ek Desteğe İhtiyacı Var

İngiltere’nin lider ekonomik düşünce kuruluşlarından Resolution Foundation, 3 Mart’ta açıklanacak Birleşik Krallık bütçesi öncesinde yeni çağrısıyla dikkat çekti.

Mevcut planlarda maliye politikasının bu yıl büyümeyi engelleyeceğini dile getiren düşünce kuruluşu, İngiltere Şansölyesi Rishi Sunak’ın bu nedenle bütçesinde yeni teşvikler duyurması gerektiğini kaydetti.

Bütçede 100 milyar sterlin değerinde bir teşvik paketi için acil Covid desteğine 30 milyar sterlinlik bir uzatma, +70 milyar sterlinlik yeni önlem çağrısında bulunuldu.

Bunun ABD Başkanı Joe Biden’ın planının (GSYİH’nin yüzdesi olarak) yaklaşık yarısı olacağı söylendi.
Resoltion Foundation İngiltere Bütçe Önerisi
Kaynak: Twitter

Raporda, Covid-19’dan ekonomik toparlanmanın gücünün aşı uygulamasına ve hükümetin sosyal mesafe kısıtlamalarını hafifletmeye yönelik yol haritasına bağlı olacağı belirtildi. Bunun aynı zamanda söz konusu yeniden açılış planının ekonomik karşılığı olan bütçede alınan kararlara da dayanacağı eklendi.

Şansölye’nin yaklaşık 100 milyar sterlin tutarında teşvik tedbirleri hazırlaması gerektiğini savunan Resolution Foundation, bunun muhtemelen önümüzdeki iki yıl için doğru destek seviyesi olacağını tahmin etti.

Raporda açıkça; “önümüzdeki iki mali yıla yayılmış toplam 100 milyar sterlinlik ek mali desteğe ihtiyaç var” denildi. 27 milyar sterlin değerinde bir yeniden eğitim ve iş destek paketi, sosyal yardım paketini (Universal Credit) genişletmeyi, 18 milyar sterlinlik bir yeşil yatırım planı ve 9 milyar sterlinlik kupan planı önerildi.

Kısa süre önce İngiliz düşünce kuruluşu Kamu Politikası Araştırma Enstitüsü (Institute for Public Policy Research – IPPR) de Sunak’ın ABD Başkanı Joe Biden’in yeni yönetiminin hırsına uyması gerektiği konusunda çağrıda bulunmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum