Yatırım yapmaya başla!

İngiliz Virgin’de Bulunan Saklı Cennet: Necker Adası!

İngiliz Virgin’de Bulunan Saklı Cennet: Necker Adası!

Evet, tatil arayışlarınıza başladınız ve bir sürü seçeneği gözden geçirdikten sonra hala bir karara varamadınız. Yani, aslında istediğiniz huzur dolu ve sakin mekanı bir türlü bulamadınız, diyelim. Sonuçta da bir sürü tatil seçeneğine bakıp bir türlü tercih yapamadığını varsayarsak; sizin şöyle hayallerinizde canlandırdığınız gibi muhteşem bir plajı olan, tertemiz suları ve masmavi gökyüzüyle sizi cezp edecek, aynı zamanda da yalnızca size ait olan adeta gizli bir mabet gibi bir yer arıyor olmanız, büyük olasılığa sahip değil midir?

Dünya üzerinde saklı cennet niteliğinde birçok yer olsa da yukarıda anlattığımız özelliği taşıyan çok da yer yok. Örneğini size soracak olsak, sanırım hemen hemen hepiniz adalardan yola çıkarsınız. Haklısınız da bir yere ne kadar az insan eli değerse, orası o ölçüde güzelliğini saklı tutuyor. Şayet şu an duygularınıza tercüman olduysak, aşağıdaki yazımızı okuduğunuzda emin olun ki bize teşekkür edeceksiniz. Zira, tam da sizin düşlediğiniz gibi bir yer olan muhteşem Necker Adası’nı hemen şimdi bilginize sunuyor olacağız.

İşte karşınızda İngiliz Virgin adalarınki saklı bir cennet: Necker!

Necker Adası

Necker AdasıRichard Branson’un satın aldığı İngiliz Virgin Adalarından bir tanesi olan Necker Adası, aslında ilk başta oldukça ıssız olan bir adaydı. Daha sonra adaya, başarılı girişimci tarafından 10 milyon dolar civarında bir harcama yapılarak, Virgin Limited Edition şirketinin diğer kusursuz eserleri gibi bir mekan da Necker Adası’na inşa edilmiş. Bu yapının inşası 3 yıl boyunca aralıksız olarak devam ederek; nihayetinde eşi benzeri olmayan bir mekan ve otel ortaya çıkarılmış. İşte bu harika mekan, varlıklı müşterileri tarafından tam bir yıllığına bile kiralanabiliyor. Yani, koca ada bir yıl boyunca yalnızca size, ailenize ve arkadaşlarınıza ait olan saklı bir cennet konumunda oluyor.

Necker AdasıAdanın kendi şahsına ait olması gibi harika bir duyguyu yaşamak isteyen ve Necker Adası’nı bir yıl için kiralayan oldukça tanıdık isimler de bulunuyor. Bunlardan bazıları ise Harrison Ford, Robert De Niro, Oprah Winfrey, Rolling Stones, Kofi Annan, Jimmy Carter, Desmond Tutu, Nelson Mandela, Tony Blair ve daha birçok ünlü isimdir. Dilerseniz bu kadar ünlü ve başarılı ismin kiralamak için sıraya girmiş olduğu bu harika mekanın özelliklerinden de biraz bahsedelim.

Necker AdasıNecker Adası’ndaki bu göz alıcı mekanın yapımında; Brezilya ahşabı, yerel taşlar, Hint kilimleri, Asya antikaları, Bali’den getirtilen kumaşlar ve sanat eserleri kullanılmıştır. Bununla birlikte 10 odası bulunan Balili tarzda tasarlanmış bir villa olarak da karşımıza çıkan Great House isimli mekan, 2011 yılında tropik bir fırtınadan kaynaklandığı düşünülen bir yangında ne yazık ki büyük zarar görmüştür. Ancak Richard Branson, talihsiz kazadan sonra evi yeniden eski haline getirebilmek için hemen tadilat çalışmalarına başlamıştır ve 2 yılın sonunda Great House eskisinden de güzel olarak karşımıza çıkmıştır.

Necker AdasıYeniden tasarlanan bu evde, kocaman bir balkon ve banyo bulunan, ayrıca 198 x 203 boyutlarında büyük bir yatağı olan 8 misafir odası bulunmaktadır. Yaklaşık 140 metrekare olan ana süit oda ise Atlantik Okyanusu’nun harika panaromik manzarasını daha rahat sergileyebilmesi için, evin üst katında konumlanmıştır. İki kişilik jakuziye ve tam donanımlı büyük bir mutfağa sahip olan ana süit, gerçekten bir insanın hayatının en güzel günlerini geçirebileceği kadar mükemmel tasarlanmıştır.

Necker AdasıGreat House’nin dışında ise Beach Pavilion, Pool Pavilion e Crocodile Pavilion isimli eğlence mekanları bulunuyor. Bunlardan Beach Pavilion iki katlı olarak inşa edilmiştir ve mekanın ilk katında 9 metre uzunluğunda etkileyici bir bar bulunmaktadır. Beach Pavilion’un üst katı ise akşam yemekleri için tasarlanmış olup, buradan adanın tenis kortlarının ve okyanusun diğer tarafının manzarası izlenebilmektedir. Pool Pavilion ise adanın en güzel havuzlarından birine sahip bir bar olup, tam 20 kişiyi içine alabilen devasa büyüklükte bir jakuziye de sahiptir. Son olarak, Crocodile Pavilion’da ise buranın gurme lezzetlerini tadabileceğiniz, taze meyve ve sebzeler eşliğinde servis edilen yiyecekler büyük bir açık büfe masada özenle sunulmaktadır.

İşte neticede özelliklerini anlatmaya çalıştığımız Great House ve Necker Adası’nı eğer çok zenginseniz siz de bir yıllığına kiralayabilir, burada hayatınızın deneyimini yaşayabilirsiniz. Eğer kendinizi o kadar zengin hissetmiyorsanız, daha küçük miktarlar karşılığında da bu güzel adada geçirilecek harika birkaç haftaya sahip olabilirsiniz. Ne dersiniz, İngiliz Virgin Adalarında saklı bir cennet misali gizlenen bu dingin ve huzur dolu mekana sizler de bizim gibi hayran oldunuz, değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum