Yatırım yapmaya başla!

Müjde! İngilizler Yeniden Türkiye’ye Geliyor!

Dev seyahat şirketi Thomas Cook’tan iyi haber geldi. Geçen sene yaşanan olaylar yüzünden ülkeye gelmeyen İngilizlerin, yeniden Türkiye’yi tercih ettikleri açıklandı;
Müjde! İngilizler Yeniden Türkiye’ye Geliyor!

176 yıllık turizm devi Thomas Cook, 2016’da yaşanan olumsuzluklar nedeniyle tur satışlarının bir hayli düşmüş olduğunu ama artık durumun düzeldiğini ve İngilizlerin yeniden ülkemizi tercih etmeye başladıklarını belirtti.

Politik istikrarsızlık, terör saldırıları ve darbe girişimi yüzünden ülkenin ziyaretçi sayısı çok azalmıştı. Özellikle 2016’nın 3. çeyreğinde çok sert bir düşüş yaşanmıştı.

2016’nın 3. çeyreğinde çok sert bir düşüş yaşandı

Guardian’ın haberinde; Thomas Cook’un açıklamasına yer verildi. Şirket, Türkiye’nin İngilizler için yeniden favori uğrak noktaları arasına girdiğini belirtti.

Yönetim Kurulu Başkanı Peter Fankhauser, Türkiye’nin ödenen ücrete kıyasla çok iyi hizmet veren bir ülke olduğunu belirtti.

Yönetim Kurulu Başkanı Peter Fankhauser açıklama yaptı

Sonuçta; Türkiye en iyi otelleri ve doğal güzellikleri ile tam bir turizm cenneti! Cook’un CEO’su da önceden yapmış olduğu bir açıklamada; Antalya, İzmir, Bodrum, Muğla ve Dalaman’ın turistlerin en sevdiği yerler olduğunu söylemişti. 1909 yılından bu yana hizmet veren şirketin, turizmcileri sevindirecek verileri ise şöyle:

2017 fiyatlarında % 1 artış yaşanırken, rezervasyon sayısında % 11’lik artış saptandı. Ayrıca bölgedeki diğer ülkelerin rakamlarını da paylaştı.

Thomas Cook, satışların arttığını belirtti

Yunanistan, Bulgaristan ve Kıbrıs Rum Kesimi seyahatleri sırasıyla % 22, 17 ve 14 artış gösterdi. İngiliz turizm şirketinin geliri ise % 14 artarak 2.3 milyar sterlin oldu.

Fakat Türkiye’ye gelen Alman turist sayısına bakıldığında, geçen seneye kıyasla büyük bir azalma kaydedildiğini görüyoruz.

 Alman turist sayısı ise azaldı

Thomas Cook, Almanya ve Türkiye arasındaki gerilimin İngilizleri etkilemediğini söylediğini de belirtelim. Ancak Alman turist sayısı konusunda gözle görülür bir azalma var. Çünkü 2016’nın Mayıs ayında 427.219 Alman ülkemize giriş yaparken, bu sene sayı 295 bine düştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum