Yatırım yapmaya başla!

İngiliz Politikacılar Netflix, Amazon gibi İnternet Devlerinin Önünü Kesmek İstiyor

İngiltere’de bir grup politikacı, kamu hizmeti yayıncılarını Netflix ve Amazon gibi internet devlerine karşı korumak için yeni yasa çağrısında bulundu. Detaylar aşağıda;
İngiliz Politikacılar Netflix, Amazon gibi İnternet Devlerinin Önünü Kesmek İstiyor

İngiltere’de bir grup politikacı, kamu hizmeti yayıncılarını Netflix ve Amazon gibi internet devlerine karşı korumak için yeni yasa çağrısında bulundu. Dokuz milletvekilinden oluşan grubun İngiltere Dijital, Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı’na gönderdikleri mektupta, Netflix popülerliğinin kamu yayıncılarının geleceği için bir tehdit olduğunu belirttikleri kaydedildi.

Politikacıların Bakan Jeremy Wright’tan bu konuyu parlamentoya taşımasını istedikleri ve yasanın çıkması halinde online medya devlerinin ülkedeki varlıklarının risk altına girebileceği dile getirildi.

İngiltere Dijital, Kültür, Medya ve Spor Bakanı Jeremy Wright’a gönderilen mektup, hem İngiltere hem de dünya medyasında büyük yankı uyandırdı.

İngiliz Politikacılar Kamu Hizmeti Yayıncılarını Korumak için İnternet Devlerine Karşı Harekete GeçtiÇünkü politikacılar herhangi bir önlem alınmadığı takdirde geleneksel televizyon yayıncılarının küresel internet devlerinin muazzam gücü karşısında yok olacağını öne sürdü. Bu noktada, Birleşik Krallık’taki kamu hizmeti yayıncılığının BBC de dahil olmak üzere İngiliz vergi mükellefleri tarafından finanse edilen 5 ana televizyon kanalından oluştuğu ve onlarca yıldır ülkenin parlamentosu tarafından geliştirildiği bilgisi verildi.

Mektubun imzalayıcılarının, Netflix ve Amazon gibi internet devlerini İngiliz kamu hizmeti yayıncılarını korumak amacıyla alınmış 2003 İletişim Yasası’nın açığını yakalamakla suçladıkları aktarıldı.

İngiliz Politikacılar Netflix, Amazon gibi İnternet Devlerinin Önlerini Kesmek İstiyorOnline medya devlerinin yasayı pek çok farklı yolla ihlal ettiği, örneğin yeni akıllı TV’ler üzerine bir Netflix buttonu yerleştirdikleri söylendi. Ayriyeten mektupta; “onların ilerlemelerine ve izleyicilerin küresel ücretli TV servislerine izin vermeye devam edersek, kamu hizmeti yayıncıları sürdürülebilir olmayacak ve biz bu ülkenin pek çok şeyini tanımlamış içeriği kaybedeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

Bununla birlikte mevcut durumun diğer internet devleri tarafından başlatılacak yeni TV hizmetleriyle çok daha kötüleşeceği vurgulanarak erteleme yapılamayacağı dile getirildi.

İngiliz Politikacılar Kamu Hizmeti Yayıncılarını Korumak İstiyor Ve mektup; “Tehdidin farkına varın ve (Birleşik Krallık’taki hükûmet onaylı yayın, telekomünikasyon ve posta düzenleyicisi ve rekabet otoritesi) Ofcom’un değerli kamu hizmeti yayıncılarımızı koruması için harekete geçmesine yardım edin” sözleriyle noktalandı.

İngiltere Dijital, Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı‘ndan konuyla ilgili açıklama yapan bir sözcü de; “Eğer Ofcom mevzuatla sabitlenmesi gereken bir sorun olduğunu açıkça belirtirse, hükümet bu konuyu ileriye götürmek için inceleme altına alacaktır” yorumuyla görüş bildirdi. Netflix ya da Amazon ise konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum