Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiliz Perakende Devi AB Foods Güçlü Kazancıyla Borsanın Yıldızı Oldu

İngiliz Associated British Foods, güçlü kazanç rakamlarının ardından beklentilerini yükseltirken haberler piyasalarda yüzde 5 yükselişle sonuçlandı.
İngiliz Perakende Devi AB Foods Güçlü Kazancıyla Borsanın Yıldızı Oldu

Londra merkezli gıda ve perakendecilik devi Associated British Foods hisseleri İngiliz FTSE 100’ün en güçlü yükselişini kaydeden hisse olarak öne çıktı. Yükseliş, köklü şirketin güçlü kazanç raporuyla gerçekleşti.

Covid karantinalarının ardından yeniden açılan Primark moda mağazalarında üçüncü çeyrek satışları beklentilerin üzerinde gelen Associated British Foods, son çeyrek satışları için beklentilerini yükseltti.

19 Haziran’a kadar olan çeyrekte, grup satışları yüzde 47 artarak 3,6 milyar sterline yükselirken, perakende yüzde 207, şeker yüzde 21, tarım ve malzemeler sırasıyla yüzde 10, yüzde 3 artış kaydetti.
AB Foods 18 Haziran Sonrası Yüksek
Kaynak: MarketWatch

Primark gelirleri, tüm mağazaların yeniden açılması ve yedi yeni mağazanın açılmasıyla üçüncü çeyrekte 1,6 milyar sterline ulaştı.

AB Foods hisseleri dün 2,216.00 pound ile kapandıktan sonra Temmuz ayının ilk gününe 2,282.00 pound ile başladı. Açılışın ardından yükselişi sürdüren ABF kodlu hisseler 2,336.48 pounda kadar yükseldi. TSİ 12.05 sıralarında yüzde 5’in üzerinde yükselişle hareket eden hisseler, gün içi yükseğiyle 18 Haziran’dan sonra en güçlü değerini kaydetti.

Aynı dakikalarda İngiliz borsa endeksi FTSE 100’ün yıldızı olarak öne çıktı. AB Foods’u takip eden hisselerden Fresnillo ile Avevo Group da yüzde 4 kazançla ilk üçte yer aldı. Son hareketlere göre İngiliz devin 5 günlük getirisi yüzde 4’e yaklaşırken bir ayda ise yüzde 0,68 değer kaybetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum