Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiliz FTSE 100’e En Yüksek Katkılardan Biri Next Hisselerinden Geldi

Artıda ilerleyen İngiliz borsa endeksinin en güçlü yükselişlerinden bir tanesi Next tarafından kaydedildi.
İngiliz FTSE 100’e En Yüksek Katkılardan Biri Next Hisselerinden Geldi

İngiltere borsa endeksi FTSE 100, bugün yönünü yukarı çevirerek toparlanmaya çalıştı. Devlet tahvili getirilerindeki artış ve ülke çapındaki yakıt krizinin sakinleşmesi pozitif duyarlılıkta etkili oldu.

Aynı zamanda veri cephesindeki iş duyarlılığı anketi şirketlerin daha iyimser olduklarını ve kalıcı Ağustos ayında iş güçlerini genişlettiklerini gösterdi.
Dün en son 7,028.10 puanda kapanış yapan FTSE 100, 29 Eylül seansına yatay başlayıp kazançlarını genişleterek ilerledi.

TSİ 12.45’te yüzde 0,86 artıda işlem gören borsa endeksinin gün içi hareket aralığı 7,026.85 – 7,096.84 puan oldu.
İngiliz FTSE 100 29 Eylül Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Yazım sırasında endekse en yüksek katkılardan bir tanesi yüzde 2’nin üzerinde yükselen Next hisselerinden geldi. İngiliz giyim, ayakkabı ve ev ürünleri perakendecisinin yükselişi satış rakamlarıyla ve yükseltilen görünümle desteklendi.

İlk yarıda tam fiyat satışları 2019’a göre yüzde 8,8 artarken yılın geri kalanında şirket, tam fiyat satışlarının Temmuz ve Eylül aylarında görülen satış büyümesine paralel olarak yüzde 10 artacağını tahmin etti.

İkinci yarıda tam fiyat satışları da güçlü bir şekilde başladı. Şirket, Ağustos ayının ve bir dereceye kadar Eylül ayının başlangıcının İngiltere’de tatil yapan daha fazla insan tarafından desteklendiğini söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum