Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiliz FTSE 100 Artan Olumsuz Duyarlılıkla Ekside İşlem Görüyor

İngiliz FTSE 100, 7000 puan üzerinde kalsa da artan olumsuz duyarlılıkla negatif seyrediyor.
İngiliz FTSE 100 Artan Olumsuz Duyarlılıkla Ekside İşlem Görüyor

Güne yatay başlayan FTSE 100 Endeksi, sonrasında gerileyerek negatif seyretmeye başladı. Çoğunlukla düşük Avrupa seansına paralel gerileyen İngiliz gösterge endeksi, Evergrande’ye ilişkin endişelerin geri dönmesinden olumsuz etkilendi.

Aynı zamanda İngiltere Merkez Bankası’nın üçüncü çeyrek büyümesine yönelik aşağı yönlü revizyonu da negatif duyarlılık yarattı. Önceki kapanışı 7,078.35 puandan yapan gösterge endeks, bugüne düz başlarken sonrasında geriledi.

TSİ 11.10’da ekside işlem gören borsa endeksinin gün içi hareket aralığı 7,048.64 – 7,080.23 puan oldu.
İngiliz FTSE 100 Ekside
KAYNAK: MarketWatch

Ekonomik veri cephesindeki rakamlar da hayal kırıklığı yarattı. Birleşik Krallık’ın GfK Tüketici Güveni endeksi bir önceki aydaki -8’den 2021 Eylül’ünde -13’e geriledi. Bu -8’e işaret eden piyasa beklentilerinin altında kaldı.

Eylül okuması, enerji faturaları, gıda maliyetleri ve vergi zamlarına ilişkin artan endişeler arasında Nisan ayından bu yana en düşük seviyeyi gösterirken Ekim 2020’den bu yana en büyük aylık düşüş oldu.

GfK Yetkilisi Joe Staton; “Bu ay tüm önlemler azaldı ve tüketiciler kişisel mali durumları ve önümüzdeki yıl için daha geniş ekonomik beklentiler konusunda açıkça endişeleniyorlar” dedi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum