Yatırım yapmaya başla!

ING Türkiye 150 Milyon Euro’luk Teknoloji Yatırımı Planlıyor

ING Bank Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Şamlı, yapay zeka ve robot teknolojileri hakkında yaptıkları projelerden bahsetti. Bunun yanında önümüzdeki 5 yıl içinde 150 milyon Euro teknoloji yatırımı planladıklarını anlattı.
ING Türkiye 150 Milyon Euro’luk Teknoloji Yatırımı Planlıyor

ING Bank Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Şamlı, hedeflerinin Türkiye’yi ING’nin inovasyon üssü yapmak olduğunu söyleyerek, gelecek dönemdeki yatırım planları hakkında bilgi paylaştı. ING Grubu’nun içerisinde bir inovasyon ve geliştirme merkezi konumlandırmak istediklerini söyleyen Şamlı, ING Türkiye olarak 5 yıl içinde 150 milyon Euro yatırım yapmayı planladıklarını belirtti.

Bahadır Şamlı, ING Avusturya’nın mobil bankacılık çözümünü Türkiye’de geliştirdiklerini ve geliştirmeye devam ettiklerini söyledi.

Bu konu üzerinde uzun yıllardır çalışma yaptıklarını belirten Şamlı, son dönemlerde kendileri ile olan işbirliklerini daha da ileri götürmek adına görüşmelere devam ettiklerini, gelecek ay bu görüşmelerin tamamlanarak, işbirliklerinin büyütüleceğini ve ekiplerine ING Almanya’yı da ekleyeceklerini söyledi.

Çok önceden yapılan hazırlıklar sayesinde Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri Global Başkanlığı oluşturulduğunu bildirdi.

ING’nin teknolojiyi bankanın kalbi olarak gördüğünü vurgulayan Şamlı, teknoloji şirketi olmalarının yanında bankacılık lisanslarının da olduğunu, son iki yıl içerisinde 50’nin üzerinde ING Türkiye çalışanının ING global grup içerisindeki bankalara transfer edildiğini dile getirdi.

Bu gelişmelerle ilgili olarak gurur duyduklarını, ING grubunun yapay zeka ve robot teknolojilerine çok önceden hazırlandığını, bu sayede de Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri Global Başkanlığı oluşturduklarını ifade etti. Açılan birimin başında yer alan Görkem Köseoğlu’nun 40’ın üzerindeki robot ve yapay zeka teknolojilerinin koordinasyonluğundan sorumlu olduğunu sözlerine ekledi.

ING Bank Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Şamlı, Türkiye’de yapay zeka ve robot teknolojileri ile ilgili 2 yıl önce bir ekip kurduklarını belirtti.

Bu teknolojiyi insana karşı değil de insan ile birlikte gördüklerini söyleyen Şamlı, halihazırda 200’den fazla robotun devrede olduğunu, bunlar sayesinde manuel yapılan birçok işin robotlara yaptırıldığını anlattı. Yapay zeka tarafında makine öğrenmesi de dahil olmak üzere birçok projenin yer aldığını dile getiren Şamlı, ING grubunda globalde 100’ün üzerinde fintech ile ek olarak 32 start-up ile de fiilen işbirliği içerisinde olduklarını söyledi.

Start-up’lar ile çalışmaları boyunca çeviklik, girişimcilik ve yaratıcılık anlamında çok şey öğrendiklerini, fintechlerde ise rekabetten çok iş ortakları olarak gördüklerini söyleyerek sözlerini sonlandırdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum