Yatırım yapmaya başla!

ING Para Aklama Cezasına Rağmen Üçüncü Çeyrek Beklentilerini Aştı!

Hollanda merkezli bankacılık şirketi ING, kısa süre önce aldığı yüklü kara para aklama cezasına rağmen üçüncü çeyrekte karını artırdı. Detaylar haberimizde;
ING Para Aklama Cezasına Rağmen Üçüncü Çeyrek Beklentilerini Aştı!

Hollanda merkezli bankacılık şirketi ING, üçüncü çeyrek sonuçlarıyla şaşkınlık yaratan firmalar arasına katıldı. Çünkü ING’ye Eylül ayında kara para aklama davası nedeniyle 775 milyon euro ceza kesilmişti.

Söz konusu bilanço verilerine göre Hollanda’nın en büyük bankası ING Group, kara para aklama davasında aldığı dev cezaya rağmen Temmuz – Eylül döneminde 776 milyon euro (879 milyon dolar) kar elde ettiğini duyurdu. Ve bu rakamın 630 milyon euro kar için oy veren analistlerin beklentilerini aştığı görüldü. Öte yandan, Hollandalı devin karı geçen yılın aynı döneminde 1.38 milyar euro seviyesine ulaşmıştı. Yine de ING’nin aldığı cezaya rağmen beklentiyi aşarak 776 milyon euro kar açıklaması yapması büyük bir başarı olarak yorumlandı.

Hollanda’nın en büyük bankası ING Group, bugün açıkladığı sonuçlarında üçüncü çeyrekte 776 milyon euro kar elde ettiğini bildirdi.

ING Üçüncü Çeyrek Sonuçları 776 Milyon Euro Kar Bankanın karının beklentileri aşması, üstüne üstelik bu başarıyı Eylül ayında kesilen 775 milyon euroluk kara para aklama cezasına rağmen kaydetmesi dikkat çekti. Öte yandan şirket CEO’su Ralph Hamers açıklamasında; “anlaşma, itibarımız ve üçüncü çeyrek sonuçlarımız üzerinde etkili oldu” dedi. Bu noktada, ING Group CEO’su Ralph Hamers’ın para aklama davasında istifa eden Danske Bank CEO’su Thomas Borgen’in aksine görevini sürdürmekte karar kıldığı hatırlatıldı.

Ancak CEO Ralph Hamers görevinde kalsa da şirket CFO’su Koos Timmermans kara para aklama olayının üzerine istifa etmişti.

ING Üçüncü Çeyrek Sonuçları CEO Ralph Hamers Açıklama İlgili haberde ING’nin skandal olay nedeniyle kamunun sert tepkileriyle karşılaşmasına rağmen üçüncü çeyrekte ING’nin 200 bin yeni ana müşteri kazandığı, toplam rakamın 1.2 milyona ulaştığı bilgisi de verildi.

Ayriyeten ING’nin cezayı içermeyen vergi öncesi üçüncü çeyrek sonuçlarının 2.1 milyar euro olduğu, rakamın geçen yılın 2 milyar euroluk kazancına göre yüzde 6.5 artış gösterdiği vurgulandı. Bilançoya ilişkin görüş bildiren Mediobanca analisti Robin van den Broek de ING’yi düşürme eğilimi olanların bile banka hakkında olumsuzluk bulmakta zorlanacaklarını söyledi.

Fakat Hollanda merkezli şirketin üçüncü çeyrekteki net sonucunun geçen yılın 1.38 milyar euroluk seviyesinden yüzde 43.6 azalarak 776 milyon euroya düşmesi, bazı analistler tarafından negatif yorumlandı. Keza hisse başına net sonuç da geçen yılki 0.35 euro seviyesinden 0.20 seviyesine düşmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum