Yatırım yapmaya başla!

Tesla’nın Cybertruck’ı Ardından Infiniti’ye Daha Güzel Pick-up Yorumu Geldi!

Tesla'nın şaşırtan Cybertruck aracından sonra Infiniti adına çizilmiş pick-up modeli doğru açıyı gösteriyor.
Tesla’nın Cybertruck’ı Ardından Infiniti’ye Daha Güzel Pick-up Yorumu Geldi!

Başta Kuzey Amerika olmak üzere birçok pazarın istediği kamyonetlere karşı şirketler kapsamlı planlar yapıyor. Bazı zamanlarda olağanüstü güçlü talebe karşı çaresiz de kalabiliyorlar. Beklenmedik markalar arasında Mercedes, kendine yakışı bir kamyonet ile piyasaya girerek bizlere X-Class’ı göstermişti. Normal boyutlardaki kamyonetlerin premium yüzü de bu model olmuştu.

Geçtiğimiz hafta Tesla’nın tanıtımını yaptığı Cybertruck beklentilerin dışında gelerek, alışılmadık tasarımıyla gösterilmişti. Kimileri Musk’un bir reklam stratejisi olduğunu düşündü. Bunun üzerine bir tasarımcı da yüksek talepli pick-uplar için Infiniti’ye fikir olabilecek bir dijital ortamda araç tasarlamış. Cybertruck kadar olmasa da Quick-X adı verilen model de başka bir tarafı temsil ediyor!

Tasarımcı Karol Proba, Infiniti konseptiyle çok konuşulacak.

Infiniti bakışlarını ezberine alarak başlatığı tasarımda, kamyonetin çarpıcı bakışları bir ruhla birleştirilmiş. O da Japon markanın kendine has duruşundan geliyor. Yeni araç far trendi olan slim LED aydınlatmaların verildiği ön kısımda, C sütuna kadar uzanan cam yapı görmekteyiz.

Cybertruck’ta detay hissini alamayanlara Quick-X iyi bir seçenek. Quick-x adlı çalışma, otomobil üreticisinin mevcut tasarım dilini, şık ve işlevsel olmasına rağmen minimalist olmayı amaçlayan bir pick-up şeklinde biçimlendirilmiş. Herhangi bir burun çıkıntısı bulunmayan aracın kapalı olan ızgara bölümleri de akslara yerleştirilmiş çift elektrik motorunu işaret ediyor.

Son yayınlanan araç tasarımlarına göre ileride firmalar bu tip, uzun sürede alışacağımız şekilde kamyonetleri, otomobilleri vb. ürünlerle çıkış yapacaklar.

Ticari amacın dışına çıkan kamyonetler, SUV segmentinin alternatif aracı olarak daha fazla satılıyor. Infiniti, bu tip aracı düşünebilir zira alt yapısı var. Orta boyutlu bir SUV aracının platformunu kullanarak yine premium alanda bir seri üretebilir.

Quick-x’in arka görünümüne baktığımızda tampona verilen dalgalı tasarımın benzerini bagaj kısmında görüyoruz. Panellerde keskin dönüşler yapılsa da Quick-X temelinde sade bir araç olmuş.

Elektrik motorların en iyi performans sürüşü için geleneksel lastikler yerine hava olaylarını dengeleyici lastik grubu verilmiş.

Infiniti’nin aklında kesinlikle bir kamyonet modeli üretimi var. Ancak Amerika’daki kötü giden işlerini düzeltmesi gerekiyor. Ayrıca olacaksa da acele etmesi gerekiyor. Yaşamı boyunca pick-up modelle çalışmamış Hyundai&Kia grubu bunun hazırlığı içerisinde…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum