Yatırım yapmaya başla!

Infiniti, Qs Inspiration Spor Sedan’ın Hatlarını Gösterdi!

Infiniti, Detroit'e getirdiği QX Inspiration SUV konseptinin ardından Şangay Fuarı için kendinden emin duran QS Concept'i getiriyor.
Infiniti, Qs Inspiration Spor Sedan’ın Hatlarını Gösterdi!

Infiniti, “şimdi benim zamanım” diyor ve ileride modellerinin yüzleri olacak konseptlerini sergiliyor. Önümüzdeki Şangay Otomobil Fuarı’na gelecek QS Inspiration, tek kelime ile tasarım harikası olarak duruyor. Bu stil Japon firmanın öncesinde QX Inspiration konseptinden tanıyoruz. Çin’den gelen sızıntı görüntülerden sonra Infiniti, QS’in fuara gelecek halini yayınladı. İki prototip araç arasında ilişki kurulabiliyor. Fütüristik bir dizayn anlayışının hakim olduğu modeller, gelecek Infiniti modellerinin alt yapısını oluşturuyor.

Omuz çizgileri yüksekte tutulan iki araç da yeniliğin haberini veriyor. QS’in çizgileri onun Nissan’ın lüks yüzü olduğunu her açıdan belli ediyor. Ortaya çıkardığı modellerde farklılığı esas alan şirket, Q50’de yaptığı Mitate ve Shitate tasarım diliyle özel olduğunu kanıtlamıştı.

Yalnızca iki görselle karşımıza çıkan QS, yine de ne olduğunu açıkça belli ediyor.

Konseptlerin artık markaların gelecek modellerinde nasıl şekil alacaklarını tahmin edebiliyoruz. Zihnimizden parçaları oturta biliyoruz. Düşüncemize göre Q50 veya Q70‘e ilham olacağını düşündüğümüz QS’in ileri teknolojisi, ön kısımdan başlatılmış. Sade bir yapı üzerine kurulu düzenek, tamamı LED olan farlardan oluşuyor. Slim tip dediğimiz ince aydınlatma grubu, şu andaki çoğu tasarımcının yaptığı bir çalışma.

Otomobilde göz yorucu her şeyden kaçınılmış. Kapalı duran ızgara bölümünde elektriğin varlığından söz edilmiş. Çıkış modelinde bu kısmı bal peteği desenlerde düşünebiliriz. Ve otonom sürüş için koyulacak bir radar sistemi de panjurun altı kısmında hayal edilebilir. Karbon parçayla tamamlanan tampon kısmıyla birlikte QS’in Polestar 2’de gelen aktif görüntünün bir yansımasını görüyoruz.

Infiniti, spor sedan için “ani hızlanma ve sürekli güç sağlama ile sürücüleri heyecanlandırmak için tasarlanmış, düşük monteli bir güç aktarma sistemi bulunuyor. Güçlü bir e-AWD sistemi de beraberinde gelecek.” diyor. Söylemedikleri kısım ise konseptin henüz detaylandırmadıkları güç aktarımları! Açıkçası, bu güç aktarma sistemi tamamen elektrikli olacak. Akü grubunun büyüklüğü ve elektrikli motor sayısı gibi teknik kısımlarda bir tahmin yürütmek şu anda mümkün değil.

Değişimi köklü şekilde başlatan markanın patronları da konseptleri hakkında konuştu. Infiniti başkanı Christian Meunier, “Infiniti 30 yıldır, sürücüleri memnun eden ve güven veren yeni teknolojiyi tanıtan bir ün kazandı. Elektrifikasyon çağı bize pazarın bu büyüyen ve heyecan verici bölgesinde hızlı ve kararlı bir şekilde hareket etmeye hazır, yenilikçi bir rakip marka olarak referanslarımızı yenileme fırsatını sunuyor.” dedi. QS için geri sayım başladı…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum