Yatırım yapmaya başla!

Infiniti Q Inspiration ile Detroit’e Damga Vurmaya Geliyor!

Infiniti, sedan araç mantığında Q Inspiration konsept modeli ile farklı bir sayfa açmayı planlıyor. İşte detaylar...
Infiniti Q Inspiration ile Detroit’e Damga Vurmaya Geliyor!

Yenilikçi otomobil harekatları her yıl başka boyutlar almaya başladı. Araç sınıfları her geçen zamanda farklı şekiller ve boyutlar kazanıyor. Infiniti bu sene Detroit Otomobil Fuarı‘na farklı bir yapıyla gelmeyi planlıyor. Q Inspiration adını verdiği konsept araç, sedan mantığında yeni grafikleri sunmaya geliyor. Japon marka, elektrikli otomobil üzerine kurulu olacak teknolojik paketle Q Inspiration’da her an devrim yapabilir.

Özellikle Infiniti tasarım konusunda alışılmışın dışında, farklı duyguları besleyen bir araç çıkartacak. Hatırlarsanız son zamanların en dikkat çekici konsepti olan Renault Symbioz‘dan sonra Infitini cephesi de karakter değişimi ile geliyor.

Q Inspiration’nın karoseri üst sınıf profili çiziyor.

Markanın empoze etmek istediği tam olarak “yeni bir stil” dir. O yüzden Japon çizgilerini uzun süre önce bırakan Infiniti, cam formlu yapısıyla sedanlara yeni bir anlam getiriyor.

İlk görselinde, tarz bir jant ve çamurluk hava girişleri dikkat çekici.

Q Inspiration’un en fark yaratacak kısmı arka bölümü.

Ön camların estetik duruşuna ek olarak tavanın komple camdan oluşup, bagaj kısmına kadar uzatılması çekicilik seviyesinde zirvede. Infiniti Baş Tasarımcısı Karim Habib; “Geleneksel sedan anlayışının yeni bir noktaya getirmeyi amaçladık.” sözleriyle yeni konseptin hangi hayaller üzerine yapıldığı açıkça anlatılıyor.

Q Inspiration’ın motor bölümüyle ilgili herhangi bir detay bildirilmedi. Ancak bizim tahminlerimiz arka akslara entegreli çift bir elektrikli motor olacağı yönünde. Ayrıca yüksek teknoloji paketlerine ve otonom sürüş özelliğinin de olmasını bekliyoruz. En azından şekil ve sınıf yönünden buna çok musait.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum