Yatırım yapmaya başla!

Infiniti 1940’ların GP Yarış Arabasını Tekrar Hayata Geçirdi: “Prototype 9”

Infiniti, büyük bir organizasyon için 1940'ların yarış arabaları yapısında olan Prototype 9'u tanıttı. İşte detaylar...
Infiniti 1940’ların GP Yarış Arabasını Tekrar Hayata Geçirdi: “Prototype 9”

Şu sıralar, Nissan’nın premium sınıf araçlarını üstelenen Infiniti, rüzgarları biraz tersten estirmek için bir çalışmaya girdi. Zamanında yarışlar için hazırlanan modeller, günümüz kapsamlı restorasyonlarla tekrar hayata geçiriliyor. Japon firmanın projesi kolay olmamakla birlikte günler süren çalışmaların ürünü olacak. Taşıdığı kavramlar neticesinde 1940 Grand Prix otomobillerin ne şekillerde olduğunu vurgulamak amaçla yapılan bu araç, Infiniti’nin olmadığı zamanlara denk geliyor.

Olay tamamiyle gülünç olsa da Infinti’nin 1989 yılında açılan bir firma oluşu olayı değiştiriyor. Aslında yapılan bu çalışma 67 yıldır yapılan Pebble Beach Concours d’Elegance organizasyonu içindir. Prototip ve klasik araç tarzlarını barındıran bu fuar, geleceğin çizimlerine de ev sahipliği yapıyor.

Prototype 9, Infiniti’nin eski yarış arabası yapısında ürün istemesiyle başlamış.

Aracın hatlarına baktığımızda aklımıza direk olarak Audi’nin o yıllarda çıkarmış olduğu ve 11 milyon $ değer biçilen yarış otomobilini aklımıza getiriyor.

Infiniti’nin bu muhteşem atölye çalışması normal şartlarda, hayatta kalabilmiş Ferrari ve Alfa Romeo marka araçlarda paha biçilmez eserler oluyor. Ve fiyatları nefes darlığına neden olacak kadar yüksek!

Merak ettiğimiz konu ise fuar için Infiniti’nin neden böyle bir araçla katılım yapacağıdır.

09 kapı numarasıyla doğan Prototype, mermiye benzer gövde yapısı ile sahnelerde yarini alacak.

Oldukça kusursuz işçiliğin ürünü olan Prototype 9, kromla detaylandırılan ön kısmı bizlere söz bırakmıyor.

Özellikleri arasında aracın arka kısmına konumlandırlan 148 hp’lik bir motora mevcut.

Motor ve kasa ağırlığının toplamı yaklaşık olarak 1000 kg civarlarında olacak. Bundan dolayı 5.5 sn’de 100 km’ye hızlanabilecek.

Fuar’da katılımcılar içerisinde Infiniti’nin en gözde olma şansı yüksek. Bize göre Infiniti’nin düşüncesi, 87 yıllık bir geçmişe sahip bu tipteki arabaları 2017’ye uyarlayarak farkını ortaya koymak istemesidir. Daha nice firma ve pilotların yarıştığı Grand Prix arabaları, böylelikle tekrar hatırlanmış olacaktır. Japon markanın Prototype 9’u büyük bir alkışı bizce hakediyor.

O zaman şartlarında üretilen araçların bire bir aynısını yapmak kolay iş olmasa gerek. Görünümde sabit ve basit gözükse de mekanizmayı kusursuz bir araya getirmek düşündüğümüz kadar kolay değil!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum