Paylaşım

Infiniti Üreteceği Son 5 Modelini Çin’e Kaydırıyor!


 

Japon Infiniti, son gösterime sunduğu konsept modellerinin Çin'deki üretimi ve geleceğe dair planlarından bahsetti.

Çin’den gelen otomotiv haberlerini hiç duymadığımız kadar çok duymaya başladık. En son Geely’in Mercedes’ten istediği motor konusu olay olmuştu. Şirketlerin ortak dertleri olan maliyet meseleleri onları farklı ülke pazarlarında üretim yapmaya zorladı. Marka içerisi ve dışı dahil olmak üzere model üretim platformları ortak kullanıldı. Mesela Toyota’nın minibüs modeli Proace Peugeot himayesinde üretiliyor. Bunun gibi onlarca da örnek sayabiliriz.

Nissan’ın premium kolu Infiniti, dünyada ilk kez denenen bir motorla QX50 SUV modelini göstermişti. Çoğu firmanın yaptığı gibi Japon marka modeli de Çin’de üretilecekti. Şimdi ise vurgulanan konu, QX50 haricinde 4 farklı modelin de aynı yerde imal edileceği.

Tam olarak belli olmasa da son gösterilen konseptlerin üretiminden bahsediliyor olabilir.

Yılın ilk ayında gösterilen, yapısıyla büyüleyen Infiniti Q Inspiration‘un bantları da Çin fabrikasına kurulabilir. Veya güzel sedandan türetilecek modeller.

Infiniti bu konu üzerine geleceğe yönelik açıklamalarda bulundu.

Infiniti sözcüsü, “Partnerimiz Dongfeng Motor Company ile birlikte, dünyanın ilk değişken sıkıştırma motoru VC-Turbo ve son teknoloji ürünü elektrikli üniteler Infiniti modellerinde ses getirecek.” diyerek yatırımların büyüklüğünü vurguladı. Japon Infiniti’nin son zamanlardaki çoğu markanın gıpta ile bakacağı konsept modellerini görmüştük. Şirket, 2025 yılına kadar ürünlerinin %50’sinden fazlasını elektrikli araç olarak sunacağını da söyledi.

Ayrıca üretimlerin Çin’de olmasından dolayı, pazardaki satışların 5 yıl içerisinde 3 katına çıkaracaklarının altını çizdiler. Marka, Çin’de yükseleceği gibi gerek Amerika gerekse de Avrupa ülkelerinde söz sahibi olacağını düşünüyorum. Çünkü Infiniti, hızlı büyüyen ve arkasında sağlam güçleri barındıran bir otomobil şirketi.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın