Yatırım yapmaya başla!

Infiniti 30. Yılında Normalden Farklı Olan Elektrikli Araç Düzeninden Bahsetti!

Infiniti, yakın gelecekte elektrifikasyonda neler yapacağından ve gazla çalışan motorundan söz etti.
Infiniti 30. Yılında Normalden Farklı Olan Elektrikli Araç Düzeninden Bahsetti!

Infiniti elektrikli araç girişimlerine başladı ve bunu da normalden biraz farklı olarak yapmayı planlıyor. Nissan’ın Amerika yüzü olan marka son dönemlerde grafikleri kötüye işaret ediyordu. Japon markanın global krizle mücadelesinin yanında Renault ile bozulan düzene karşı ayakta kalmaya çalışıyordu. Şu var ki Nissan ve Infiniti yeni model üretmeyi de ihmal etmedi.

Infiniti bu hafa 30. yılını kutluyor ve şirket elektrifikasyon planlarından bahsetti. Otomotivin kaçınılmaz sonlarından olan EV araçlar için Uzak Doğulu üretici çok bir girişiminde bulunmamıştı. Bildiğimiz bir şey de Infiniti’nin Q Inspiration’ları tamamladığında birileri dik dik onlara bakacak! Gelin markanın elektrikli araç tarafına nasıl planlar yapıyormuş ona bakalım…

Infiniti’nin işleri kötü gidiyordu ve bunun üzerine kutlamalarda, 3 yıl içerisindeki marka model ataklarından söz edildi.

Infiniti, 3 yıl içerisinde gelecek 5 yeni modelden ve Q55’in de ilk olacağını söyledi. Şaşırtan nokta ise bu araç bir elektrik motorla beslenemeyecek. Sonrası için Tesla gibi tamamı elektrikliler benimsenecek. Alternatif yakıtlardan ise “gas-generated EV” yani gazla çalışan bir elektrik mantığı sunulacak.

Nissan gazlı araçlarını birkaç yıldır Japonya pazarında sunuyor. e-Power olarak pazarlanan teknoloji, tüketicileri gaz istasyonlarına yönlendiriyor. Araçların gidiş düzeninde gazın beslediği bir 1.5L 3 silindirli motor olacak ve kompakt akülerin jeneratör görevinde olacak. Denilene göre tekerleklere güç veren elektrikli motorları tamamen EV araçlarında kullanılabileceği söylendi.

Infiniti’nin küresel ürün stratejisi ve planlaması başkanı Eric Rigaux, “Bazı müşteriler tamamen elektrikli araçlar için hazır. Bazıları elektrikli bir aracın heyecanını, sessizliğini, anında yanıt verdiğini bilmekle çok mutlu olacak, ancak sürüş menzili veya şarj süresi konusunda endişe duymayacak. Ve bu getireceğimiz bir çözüm.” dedi.

Japon marka elektrikli modellerini Nisan ayında Şangay Otomobil Fuarı’ında QS Inspiration spor konseptini, Ocak ayında Detroit Otomobil Fuarı’nda gösterilen QX Inspiration’un nasıl bir şey olduğundan söz edilecek.

Rigaux, Infiniti’de Nissan’ın kullandığı e-Power dışında bir isim kullanacağını, çünkü ana marka modellerinde olduğundan farklı bir şekilde olacağını söyledi. Amaçlarda, motoru tamamen kapatacak ve böylece ses yalıtımı yaparak sürücülerin çalıştığını duyamayacak veya hissetmeyecektir.

Rigaux, markanın gazla üretilen EV’leri için 820 km menzili hedeflediğini, kabaca 500 km’de gidebilecek saf elektriklilerin olması gerektiğini aktardı. Amerika’da satışları dibe vuran Infiniti, Avrupa pazarından çekilme kararı almıştı. Hızlı bir müdahale yapması gerekti ve EV’lerle eski düzenine gelebileceği düşünülüyor. Kısaca Japon marka kaybettiklerini geri toplamak için çalışacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum