Yatırım yapmaya başla!

Inertia Kinetic Konseptin Dünyada Görülmemiş Tasarım Dili!

Özel bir tasarımcı, Behance'de yayınladığı hiper otomobil tasarımıyla "dünyada neler oluyor" dedirtti...
Inertia Kinetic Konseptin Dünyada Görülmemiş Tasarım Dili!

Gelecek iyice yakınlaşıyor! II. Dünya savaşı sonrasında işlerine geri dönen bazı otomobil şirketleri, zihinleri rahatlayan tasarımcılar, harika çizimleriyle araçlarını gösterilmişti. 60’lı ve 70’li yıllara gelindiğinde modernize anlayış üzerine yoğunlaşılmış, Ferrari 250 GTO ve Lamborghini Miura gibi 21. yy’da milyon dolarlar eden modeller inşa edilmişti.

İşte belki bundan 40 sene sonra da bugünün bazı modelleri değerli ve paha biçilemez olacak. Ona istinaden özel bir tasarımcı üstü açık spor araba oluşumunu bizlerle paylaştı. Karşımızdaki bu agresif pelerinli, benzersiz bir detayla tüm araçlardan ayrılıyor…

Inertia Kinetic, hipercar kategorisinde görülmemiş stilde düşünülmüş.

Guillaume Garcia‘nın kaleme aldığı Inertic Kinetic, Formula 1’in resmi yasal yol aracını yapmış diyebiliriz. Red Bull Racing’ten etkilenen bu kişi, benzeri olmayan parçaların aracın üzerinde nasıl duracağını birçok kere hesaplamış olmalı.

Ferrari’nin sanki dünyaya tek adet üreteceği bir model misali duran çizgiler, Inertia’nın benzersiz duruşunu vermiş. Sivri burun, uç kısımdan geçirilen ve farlara bağımlı olan LED’lerin, çizgi şekli agresif gözüküyor.

Görselin kameralı dikiz ayna şekline hayran olunmayacak gibi değil.

Bir çift kol gibi duran kamera aynası, dik şekilde yerleştirilmesinin ardından gümüş çizgi yan bölümden arkaya kadar uzatılarak bütünlük sağlanmış. Özgün jant modeli ve devasa tekerlekleri aracın hiper karakterini ortaya çıkarmış.

Dış yorumlamasına ek olarak, Inertia’ya F1 araçlarının iki kişilik seyahat edilebileni demek mümkün.

Baş üstü hava kanalı parçası burada daha çok takla barı halde sunulmuş. Uzay gemisinden inmiş gibi durmasını da arka bölüm üstleniyor. Normal difüzör olayının karmaşıktan öte tipine bakıyoruz. Yuvarlak uçlu dört çıkışlı egzoz, tampondan ayrılan bölümün her iki yanına dağıtılmış.

Inertia’nın bir üretim modeli olması kaçınılmaz. F1’in dünyasına girerek içerisinden çıkardıklarını her tasarımcı böyle yorumlayamaz. O yüzden muhtemelen elektrikli olarak düşünülen üstü açık fütüristik otomobil, bizim beğenimizi kazandı. Sizin yorumlarınız neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum