Yatırım yapmaya başla!

Ineos Auto JLR’nin Bantlardan Aldığı Defender’ı “Inspired” Olarak Geri Getiriyor!

İngiliz Ineos şirketi, üretimi biten Defender'ı yeniden üretecek ve JLR'den daha iyi olarak!
Ineos Auto JLR’nin Bantlardan Aldığı Defender’ı “Inspired” Olarak Geri Getiriyor!

Land Rover’ın 2016 yılında dinlendirmeye aldığı Defender için Ineos Automotive, insanlara sorduğu “biz ne yapalım” anketinin sonuçlarına göre Defender’ı kendi uyarlamaları ile bizlerle yeniden buluşturacak. İngiliz şirketin ikon haline gelen güçlü karaktere sahip SUV için rekabet ortamı da açılmış oldu. Land Rover cephesi bunu bir çekişme olarak görecek mi sorusu oluştuğu gibi, Inspired 4×4’e yapılan anlaşma kısmen Daimler‘e ait olan MBtech ile sözleşme imzalandı.

Inspired’ın dış kısmında işler değişmese de aktarım organlarında durum fazlasıyla değişkenlik gösteriyor. Şirketin dediğine göre motor ünitesi kısmında BMW görev alacak. Henüz Defender-Inspired’ın motor hacimleri konusunda belirgin bir durum yok. Jaguar-Land Rover konu hakkında ne düşüyor ve replika Defender’ın nasıl olacağı hakkında bakalım ne gibi bilgiler verilmiş.

Defender’ın kabul ettiğimiz milat yılı olan 1983 şekilleri, yeniden Ineos’la devam ettirilecek.

İngiliz markanın ufak bir strateji atağıyla Defender son olarak Woks V8 kapanışı yapmıştı. Ancak kısa süreler sonra gördük ki Land Rover aslında yeni serinin geliştirmesini yapmıştı. Ineos’un sahibi Jim Ratcliffe, İngiltere’nin önde gelen uluslararası iş adamlarından biri ve kimyasal ve enerji devi şirketinin kurucusu ve başkanıdır.

Ratcliffe, Project Grenadier ismiyle “manevi halef”i çıkartacak.

İngiltere’nin en zengin insanı neden böyle bir projede yer almak istiyor olabilir? Zira kendileri çok sağlam bir Defender hayranı olduğu için. Girişim tarihi, Defender’ın 2016 yılındaki bantlardan alınmasıyla aynı zamana denk geliyor. JLR bu konudan rahatsız mı diye kafamızda soru işaretleri oluşmuşken şirket, daha önce Ineos’tan küçük bir rekabetle hiçbir sorunu olmadığını, ancak şirketin fikri mülkiyeti ile ilgili çabalarını yakından izleyeceğini söyledi.

Ineos’un hayranlık duyulacak planında aracın nerede üretileceği belli olmazken, istenilen üretim adedi projenin büyüklüğünü gösteriyor.

İngiliz iş adamı Project Grenadier‘ın İngiltere içinde veya Batı Avrupa’da bir şehirde üretime alınabileceğinden söz etti. Muhtemelen günümüz teknolojisine sahip olacak yeni Defender’dan yıllık 25.000 ile 30.000 adet imal edilmek isteniyor. Her halükarda hiç düşünmeden alacak binlerce insanı hesap edersek, Inspired ile rekor düzeyinde satışlar yapılabilir.

Yeni SUV, motor kısmında BMW ünitelerini kullanma kararına karşı, alt yapıda Aleos şirketine görev verilmiş.

Muhtemelen Alman şirketten normal düzeyde bir dizel motor gelecek ve dört tekerleği tatmin edecek seviyede besleyecek. Ineos Automotive CEO’su Dirk Heilmann’a göre kendi üretimleri Defender’ların arazi kabiliyetleri daha iyi olacak. Kupa, süspansiyon ve bir nevi aksamların yerleştirileceği şasi kısmının en sağlam şekli için şirket, Aleos ile çalışacak.

Ineos Defender, ilk Avustralya pazarında kendini gösterdikten sonra Avrupa ve Afrika’ya ihraç edilecek. ABD için ne zaman lansman yapılacak veya zaman çizelgesinde ne yazıyor bilgi sahibi değiliz. Bize göre Defender’ın o sağlam duruşlu yapıda yeniden üretilmesi bitişine üzülenler için umut ışığı olacağını düşünüyoruz! Konu hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum