Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İndeks Yeni İş İlişkisini, Petrokent Temettü Kararını Açıkladı

İndeks Bilgisayar, Ticimax’ın Türkiye’deki tek yetkili distribütör firması olduğunu, Petrokent Turizm ise temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
İndeks Yeni İş İlişkisini, Petrokent Temettü Kararını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden temettü kararlarını, yeni iş ilişkilerini, bilançolarını ve diğer gelişmeleri paylaşarak yatırımcılarını bilgilendiriyor. İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret (INDES), distribütörlük anlaşması imzaladığını duyurdu.

Şirket, e-ticaret yazılımları, çözümleri ve tasarım hizmetleri sunan Ticimax Bilişim Teknolojileri ile anlaşma imzalayarak Ticimax’ın Türkiye’deki tek yetkili distribütör firması olduğunu paylaştı.

Ticimax’ın gerçekleştirdiği iş birliğinin online kanallar üzerinden ürün satmak isteyen firmaların Ticimax teknolojilerine daha kolay ulaşmasını sağlayacağı belirtildi.

Bu çerçevede İndeks Bilgisayar, Ticimax’ın bulut tabanlı e-ticaret ve e ihracat altyapısı, depo yönetimi sistemi, yerel mobil uygulama ve e-ihracat modülü gibi çözümlerini kişi ve kurumlarla buluşturacak.

INDES, günlük yüzde 0,8 kayıpla 19 TL’den işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Petrokent Turizm

PKENT koduyla faaliyet gösteren Petrokent Turizm, kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı. Şirket, 2022 yılı dönem karından nakit temettü dağıtmayacağını bildirdi. Dönem karının kanunu karşılıkların ayrılması, geriye kalan kısmının ise tatil köylerinin yenilenmesinde ve Abant’a yapılmakta olan 4 yıldızlı otelin finansmanı için kullanılmasına karar verildiği aktarıldı.

Şirketin hisselerinde olumlu bir çıkış söz konusu. PKENT, günlük yüzde 5,2 artışla 140,3 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.