Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İndeks Bilgisayar’ın Kredi Derecelendirmesi Teyit Edildi

İndeks Bilgisayar, KAP üzerinden yaptığı açıklamayla kredi derecelendirme notunun teyit edildiğini bildirdi. Detaylar haberin içerisinde;
İndeks Bilgisayar’ın Kredi Derecelendirmesi Teyit Edildi
HABER GİRİŞ

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik San. ve Tic. A.Ş., Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildiriyle Jcr Eurasia Rating tarafından değerlendirildiğini duyurdu. Jcr Eurasia değerlendirmesinde şirketin, 2022-2023 yılı ilk yarısında gelir ve FAVÖK büyümesinin sürdürülmesi bekliyor.

Jcr Eurasia, İndeks Bilgisayar’ın uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notunu “AA+” (TR) olarak teyit etti.

Şirketin kredi derecelendirme notunun teyit edilmesine ilişkin detayları da paylaşılan raporda, incelenen dönemlerde finansal esneklik sağlayan istikrarlı nakit fazlası pozisyonlara işaret edildi.

Tahsilat Riski Azaldı

Sigorta ve teminatların yanı sıra şirketin çeşitlendirilmiş müşteri tabanının tahsilat riskini büyük ölçüde azalttığı belirtildi.

İndeks Bilgisayar’ın döviz bazlı gelir yapısı ile belli bir oranda doğal riskten korunduğu da vurgulandı. Ayrıca şirketin, dünya çapında tanınan güçlü markalarla dağıtım anlaşmaları ve iyi çeşitlendirilmiş ürün yelpazesiyle pazar güçlü konumda olduğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Sektördeki uzun süreli varlığına değinilen şirketin, halka açık bir şirket olarak kurumsal yönetim uygulamalarına yüksek düzeyde uyum sağladığı kaydedildi.

Şirket Ürün Yelpazesiyle İthalata Bağımlı

Tüm bunlara ek olarak sektöre paralel olarak karlılık göstergelerini baskılayan rekabetçi piyasa yapısı olduğu dile getirilerek, ürün yelpazesinin ise ithalata bağımlı yapısı olduğu eklendi.

Raporda şirket için, “Sert parasal sıkılaşmanın etkisiyle emtia fiyatları ve ticaret hacminin işaret ettiği yavaşlayan küresel büyüme.” ifadeleri de yer aldı.

Jcr Eurasia değerlendirmesinde, İndeks Bilgisayar’ın kısa vadeli ulusal kurum kredi rating notunu J1+ (TR) ile stabil tuttu.

Uzun vadeli uluslararası yabancı para kurum kredi rating notunu ise negatif görünüm olarak BB, uzun vadeli uluslararası yerel para kurum kredi rating notunu ise negatif görünüm BB olarak teyit etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.