Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İndeks Bilgisayar Yeni Distribütörlük Sözleşmesi İmzalarken Hisseleri Yükseliyor

İndeks Bilgisayar, Tayvanlı QNAP System Inc ile yeni distribütörlük sözleşmesini imzaladığını açıklarken, hisseleri %2 civarında yükseliyor.
İndeks Bilgisayar Yeni Distribütörlük Sözleşmesi İmzalarken Hisseleri Yükseliyor

200’den fazla dünya markasının dağıtımını gerçekleştiren İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. yeni iş ilişkileri kurmaya devam ediyor. Tedarikçi sıfatıyla yeni bir iş ilişkisi kurduğunu bildiren İndeks Bilgisayar’ın hisseleri yeni haftaya yükselişle başladı.

İndeks Bilgisayar’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirime göre; Tayvanlı QNAP System Inc. ile Ağa Depolama Ürünlerinin dağıtımıyla ilgili distribütörlük sözleşmesi imzaladı. Bildirimde, “Şirketimiz QNAP ürünlerinin satışından yıllık 3 milyon doların üzerinde satış tutarı elde etmeyi hedeflemektedir,” ifadelerine yer verdi.

İndeks Bilgisayar’ın INDES koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri, TSİ 10.55 sularında %1,54 oranında yükselişle 33,06 liradan işlem görüyor.
INDES Hisseleri %1,54 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemleri 32,56 liradan sonlandırdıktan sonra yeni haftaya 32,76 liradan başladı. Açılışın ardından bir miktar gerileyen hisseler, 31,22 liraya kadar indi. Buradan güçlü toparlanan hisseler, 34 liraya kadar yükseldi. Daha sonra 33 lira seviyelerinde seyretmeye başladı.

Hisselerin haftalık fiyat hareketi %21,91 oranında kazanıma işaret ederken, yıllık getirisi %71,12 düzeyinde bulunuyor. Aylık bazda ise %33,24 oranında değer kazanmış durumda.

Hisseler 34 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydederken, şirket geçen hafta 2020 satışlarını %93 artırarak 10,3 milyar liraya yükselttiğini bildirmişti. 2020 yılında brüt kârını 385,7 milyon liraya yükselten şirketin konsolide net kârı %55 artarak 143,3 milyona ulaştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum