Paylaşım

Önüne Çıkan Her Şeyi Yerle Bir Eden Hortumun İnanılmaz Görüntüsü

 

Hortum olayını bulutlardan yer yüzüne kadar boylu boyunca uzanan bir rüzgar türü olarak tanımlayabiliriz. Etkili bir doğa olayı olan hortum, yaşandığı bölgede önemli hasarlar meydana getirebilmektedir. İzlediğiniz videoda önüne çıkan her şeyi yerle bir eden hortum görüntüsüne tanık olacaksınız.

Doğal afetlerden birisi olarak sayabileceğimiz hortum tehlikeli bir rüzgar türüdür. Hortumların çoğunlukla kara üzerinde oluştuğu bilinmektedir. Videoda dev bir bulut kütlesi, bir bölgenin üzerinde kümeleniyor.. Hortumun ilk anlarda hafif şiddette olduğu görülüyor.

İlginizi Çekebilir :

Karanlık bulutların görüntüsü son derece korkutucu görünüyor. Zaman ilerledikçe hortumun belirginleştiğini görebilirsiniz. Hortumu kabaca tabir edecek olursak, gökyüzündeki bulutların birbirleriyle etkileşimi ile oluşan hava akımı olarak özetleyebiliriz.

Bulutların etkisi ile yer yüzüne doğru yönelmiş bu hava akımı oldukça güçlü rüzgarlar yaratmaktadır. Bulutların çok hızlı hareket ettiği net olarak görülüyor. Bu görüntülere bakarak oluşan hava akımının etkisi hakkında fikir sahibi olabiliriz.

İlginizi Çekebilir :

Görüntülerde bir süre sonunda hortumun yıkıcı etkisi iyice ortaya çıkıyor. Yer yüzünden bulutlara kadar uzanan bu etkili hava akımı, yaşandığı bölgeyi adeta yerle bir ediyor. En sonunda hortum dev bir hava akımına dönüşüyor. Bu güçlü akım ile çok ağır cisimler bile uzak noktalara savrulmaktadır.

Hortum bir doğal afet olduğundan engellenmesi mümkün görünmemektedir. Ülkemizde de zaman zaman görülen hortum olayı dünyada çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas ve İllionis eyaletlerinde görülmektedir. Hortum, deprem, sel, tsunami gibi felaketler, aslında bizlere insanoğlunun, doğanın gücü karşısında ne kadar çaresiz olduğunu anlatıyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur