Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

DeFi Platformu Immunefi Kurumsal Yatırımcılardan 5.5 Milyon Dolar Fon Topladı

Platform, yılın başından bu yana 7,5 milyon dolardan fazla hata ödülü ödedi.
DeFi Platformu Immunefi Kurumsal Yatırımcılardan 5.5 Milyon Dolar Fon Topladı
Son Güncelleme: 
Yorum

DeFi güvenlik platformu Immunefi, Blueprint Forest, Electric Capital, Framework Ventures ve Bitscale Capital dahil olmak üzere 11 kurumsal yatırımcıdan oluşan bir gruptan 5.5 milyon dolarlık bir fon sağlandığını açıkladı.

Toplanan fon, DeFi güvenliğindeki hizmetlerini ilerletmek, akıllı sözleşme protokollerine varlık koruması sağlamak ve yardımsever bilgisayar korsanlarına finansal teşvikler uygulamak için kullanılacak.

Hizmetin Synthetix, Chainlink, SushiSwap ve PancakeSwap gibi projelerden 50 milyar dolardan fazla protokol varlığını korumaktan sorumlu olduğu bildiriliyor. Şirket bugüne kadar platformunda tespit edilen hatalar nedeniyle 7.5 milyon dolar ödül ödemesi gerçekleştirdi.

Immunefi’nin kurucusu ve CEO’su Mitchell Amador, DeFi’deki koruyucu önlemlere değinerek, koddaki güvenlik açıklarının, kullanıcıların doğrudan para kaybetme olasılığını artırdığını söyledi.

Amador, hata ödül programları ile araştırmacılara bir ödül karşılığında bu güvenlik açıklarını bulmaları için açık davetlerdir sunduklarını, bunun güvenlik açıklarıyla başa çıkmanın en etkili yollarından biri olduğunu söyledi.

REKT verilerne göre, DeFi sektörü 1,74 milyar doları aşan kötü niyetli saldırılara maruz kaldı ve bunların büyük bir kısmına Temmuz 2021’den bu yana tanık oldu. Ağustos ayında Poly Network, 609 milyon dolar zarara neden olan bir saldırının hedefi olmuştu. Hackerlar ele geçirdiği fonları iade etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu