Yatırım yapmaya başla!

IMF Başkanı Kaşıkçı ile İlgili Dehşete Düşse de Çöldeki Davos’a Katılacak!

IMF Başkanı Christine Lagarde, Khashoggi olayından dolayı dehşete düşmüş olmasına rağmen Suudi konferansına katılacağını açıkladı. Detaylar haberimizde;
IMF Başkanı Kaşıkçı ile İlgili Dehşete Düşse de Çöldeki Davos’a Katılacak!

Uluslararası Para Fonu’nun Başkanı Christine Lagarde, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın (Jamal Khashoggi) kaybolmasıyla ilgili dehşete düştüğünü ama yine de Suudi Arabistan’da düzenlenecek konferansa katılacağını açıkladı. IMF ile Dünya Bankası’nın Bali’deki yıllık toplantısında konuşan Lagarde, Geleceğe Yatırım Girişimi konferansına katılmaktan vazgeçmediği yönündeki duyurusuyla dikkat çekti.

2 Ekim’den bu yana haber alınamayan Kaşıkçı’nın akıbeti hakkındaki endişelerini dile getiren Lagarde; korkmasına rağmen Suudi konferansına gitme kararını; “IMF’nin dünyanın her yerindeki ve pek çok hükümetle olan işlerini yönetmem gerekiyor, bir ülkeyi ziyaret ettiğimde kendime hep bunu söylerim” diyerek açıkladı.

IMF Başkanı Christine Lagarde bugün verdiği demeçte; insan haklarının ve bilgi edinme özgürlüğünün temel haklar olduğunu vurguladı.

IMF Başkanı Lagarde Kaşıkçı Olayıyla İlgili Dehşete Düşse de Çöldeki Davos'a Katılacak!Ancak rapor edilen şeylerin korkunç olduğunu ve dehşete düştüğünü belirtti. IMF’nin dünyanın her yerindeki ve pek çok hükümetle olan işlerini yönetmesi gerektiğini aktaran Lagarde; planının önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleştirilecek konferansa katılmak olduğunu bildirdi. Lagarde’nin açıklamaları, 23 – 25 Ekim tarihlerinde Riyad’da yapılması beklenen ve Çöldeki Davos adıyla da bilinen Geleceğe Yatırım Girişimi’ne katılıp katılmayacağı yönündeki sorulara cevaben geldi.

Öte yandan IMF Başkanı Christine Lagarde, Cemal Kaşıkçı olayına rağmen konferansa katılmayı planladığını söyleyen tek isim de değildi.

IMF Başkanı Lagarde Kaşıkçı Olayıyla İlgili Dehşete DüştüNitekim ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin de CNBC’ye verdiği demeçte, “Khashoggi’ni statüsünün ne olduğu konusunda endişeliyiz” ifadelerini kullanmış ve “eğer daha fazla bilgi ortaya çıkıp değişirse, buna bakarız ama ben gitmeyi planlıyorum” demişti. Ancak Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim’de İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndan kaybolmasının ardından Çöldeki Davos isimli etkinliğe katılmaktan vazgeçenler de vardı.

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın kaybolmasının ardından çok sayıda medya kuruluşu Riyad’daki etkinliğe katılma kararını gözden geçireceğini açıkladı.

Kaşıkçı Krizi Suudi Konferansı Katılımlarını AzaltacakNew York Times konferanstan çekilen ilk medya kuruluşu olurken, The Economist’in yayın yönetmeni Minton Beddoes de konferansa katılmayacağını duyurdu. CNBC televizyonu spikeri ve New York Times’ın finans muhabiri olan Andrew Ross Sorkin de Twitter’dan yaptığı paylaşımda, konferansa katılmayacağını dile getirdi. Tüm bu isimlerin yanında Los Angeles Times’ı bu yıl satın alan ünlü milyarder Patrick Soon-Shiong da konferansa katılmayacağını bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum