Yatırım yapmaya başla!

IMF’den Covid-19’la Mücadele Eden Esvatini’ye 110 Milyon Dolar Destek

IMF, Güney Afrika ülkesi Esvatini’nin Covid-19’la mücadelesine yardım etmek için 110,4 milyon ABD doları değerinde fonu onayladı. Detaylar aşağıda;
IMF’den Covid-19’la Mücadele Eden Esvatini’ye 110 Milyon Dolar Destek

Aralık’ta Çin’de patlak veren koronavirüs salgını, tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor.

Toplam vaka sayısı 17 milyonu aşarken ve virüsü önlemeye yönelik tedbirler ekonomileri yıkarken, uluslararası kurumlar ve hükümetler etkileri hafifletmek için destek paketleri açıklıyor.

IMF de bu amaçla son olarak Güney Afrika ülkesi Esvatini’ye yardım paketini duyurdu.

Uluslararası Para Fonu tarafından yapılan açıklamada İcra Kurulu’nun Esvatini’ye Covid-19’a yönelik acil destekte 110,4 milyon ABD doları değerinde paketi onayladığı bildirildi.

COVID-19 salgınının Esvatini’nin mevcut ekonomik ve sosyal zorluklarını büyüttüğü, IMF’nin de yetkililere yardım amacıyla Hızlı Finansman Aracı altında 110 milyon dolar onayladığı aktarıldı.

Acil önceliğin halk sağlığını, hassas grupları ve işletmeleri desteklemek olduğu söylenirken; “pandeminin etkisi azalır azalmaz, yetkililerin mali konsolidasyon planın uygulamasıı ve borç sürdürülebilirliğini sağlamak için yapısal ve yönetişim reformları uygulamak ve hızlı bir kapsayıcı iyileşme sağlamak kritiktir” dendi. Tao Zhang fonla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Yetkili makamların COVID-19 salgınına yanıt vermek için acil eylemleri zamanında ve uygun olmuştur. 2020-2021 mali yıl ek bütçesi sağlık harcamalarına yönelik kamu harcamalarını önceliklendirmektedir ve krizin hanehalkı ve işletmeler üzerindeki etkisini azaltmak için savunmasız gruplara destek vermektedir.”

Esvatini Merkez Bankası’nın da zamanında harekete geçtiğini savunan Tao Zhang, bankanın politika oranını düşürdüğünü, destekleyici likidite koşulları sağladığını ve finansal istikrarı korumak için likidite yönetimi çerçevesini, izleme ve düzenleme standartlarını güçlendirdiğini belirtti.

Esvatini Koronavirüs
Kaynak: Worldometers

Bu arada ülkede şimdiye kadar 2551 vaka ve 40 ölüm kaydedildi. Toplam vaka eğrisi yükselişini devam ettirirken yeni günlük vakalar artışını sürdürüyor. Hatta son olarak 29 Temmuz’da 147 yeni vaka ile yeni rekor kırıldı.

Esvatini Başbakanı Ambrose Mandvulo Dlamini da Haziran’da artan vakalar sonrasında 1 Temmuz itibarıyla içki satışının iki ay boyunca durdurulduğunu açıkladı. Kararına ilişkin konuşmasında alkolün virüsün yayılmasının başlıca nedenlerinden biri olduğunu savundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum