Yatırım yapmaya başla!

IMF Başkanı Yeniden Christine Lagarde

IMF Başkanı Yeniden Christine Lagarde

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanlık seçimi bugün tamamlandı. Bilindiği üzere tek adayın yarıştığı seçimde, IMF’nin yeni başkanı bu görevi yeniden Christine Lagarde’ye verdi. IMF’den seçim sonrası bir açıklama geldi. Açıklamada yer alan bilgilere göre, IMF Yönetim Kurulunun oy birliğiyle Lagarde’yi yeniden başkan seçtiği kamuoyuna duyuruldu. Christine Lagarde, bu seçim sonrası adeta güven tazeledi. Açıkçası tüm kamuoyu IMF seçiminin sonucunu önden biliyordu. Bunun nedeni ise mevcut başkan Lagarde’nin karşısına hiçbir adayın çıkmamasıydı. Tek adaylı yürütülen seçimde tahmin edildiği üzere Lagarde yeniden başkanlığa seçildi. Böylelikle Lagarde, Haziran 2011’de ilk başkanlık deneyiminin ardından ikinci kez güven tazelemeyi başardı. Lagarde, yeniden başkan seçilmesinin ilan edilmesiyle birlikte Temmuz 2021 tarihine kadar IMF’nin direksiyonunda bulunacak.

“Yönetim Kurulu bu seçimle, Lagarde’ye teşekkür etti”

IMF Yönetim Kurulu Başkanı Aleksel Mozhin, bugün sonuçlanan IMF başkanlık seçimiyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Mozhin yaptığı değerlendirmede, yönetim kurulunun 2011 tarihinde göreve gelen Lagarde’yi yeniden başkan seçerek, onun güçlü ve anlayışlı liderliğine teşekkür etmiş olduğunu söyledi. Açıklamalarının devamında ise Mozhin, küresel ekonominin çalkantılı bir dönemden geçtiği sırada Lagarde’nin; Fon’un üyelerini politika tavsiyeleri, kapasite geliştirme ve finansman yardımıyla desteklediğini belirterek, bu durumun kendileri için oldukça önemli olduğunu vurguladı. Açıklamalarının son bölümünde ise Mozhin; Lagarde’nin IMF’nin yükselen piyasa ekonomileri ve gelişen ülkeler dahil olmak üzere dünya genelindeki tüm üyeleriyle ilişkilerin canlandırılmasında kritik bir rol oynadığını belirterek, tüm yönetim kurulu üyeleri adına kendisine bir kez daha teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Christine Lagarde seçim sonrası açıklama yaptı;

Christine Lagarde, bugün sonuçlanan IMF Başkanlık seçiminin ardından açıklamalar yaptı. İkinci kez yeniden başkan seçilmesinin kendisi için gurur kaynağı olduğunu dile getiren Lagarde, 2011 yılında bu göreve gelen ilk kadın başkan olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve şimdi ikinci kez seçilmesinden dolayı tüm üyelere teşekkür ettiğini söyledi. Açıklamalarının son bölümünde ise Lagarde, ilk başkanlık döneminde gerçekleştirilen başarılarının ikinci dönemde de devam etmesi için çalışacaklarını ifade etti.

Christine Lagarde’nin bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu görevleri ve başarıları kısaca hatırlayalım,

2007’de Nicolas Sarkozy döneminde Maliye Bakanlığı yapan Lagarde, tüm dünyanın dikkatini o dönemde üzerine çekmeyi başarmıştı. Ayrıca Lagarde, Forbes dergisi tarafından dünyanın en güçlü 100 kadını arasında 6. sırayı alma başarısını göstermişti. Forbes dergisinin yayınladığı dünyanın en güçlü 100 kadını sıralamasına buradan ulaşabilirsiniz. 2011 yılında aday olduğu IMF Başkanlık seçimini kazanma başarısı gösteren Lagarde, böylelikle IMF’nin ilk kadın başkanı olma başarısını göstermişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum