Yatırım yapmaya başla!

IMF Başkanı: Nakit Taşıyan Kadınlar için Kripto Paralar Daha Güvenli!

IMF Başkanı Christine Lagarde kripto para teknolojisine farklı bir açıdan yaklaştı. İşte detaylar;
IMF Başkanı: Nakit Taşıyan Kadınlar için Kripto Paralar Daha Güvenli!

Dijital para birimleri ile ilgili her geçen gün bir uyarı veya destekleme haberi duyuyoruz. Bugün Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, merkez bankalarını ve piyasa düzenleyicileri kripto paralar konusunda uyardı. Finansal hizmetleri şimdiden sarsmaya başladığını belirten Lagarde, büyük tahribatlar görülebileceğini dile getirdi. Ayrıca kadınların güvenliği için de güzel olabileceğini söyledi.

Lagarde konuşmasında, IMF’nin finansal teknoloji endüstrisinin düzenlenmesinde rol oynayacağını söyledi.

Lagarde: IMF Blockchainde Düzenleyici Olacak

Blockchain teknolojisinin bankacılık sistemi daha kapsayıcı olacağına değinen Lagarde, üzerinde para taşıyan kadınların şiddete maruz kalma tehlikesine dikkat çekti. Bu nedenle de cep telefonlarıyla bu parayı taşıyabilmenin mükemmel olabileceğini söyledi.

IMF Başkanına Jamie Dimon’un bitcoin yorumu ile ilgili soru sorulduğunda ise tartışmaya kapalı bir cevap verdiği görülüyor.

Lagarde Dimon Yorumu

Dijital para teknolojilerinin etkilerini daha geniş anlamda incelemek gerektiğini söyleyen Lagarde, spekülasyonlara da dikkat çekti. Dijital paralarda da kurulmaya çalışılan titan zinciri konusuna “dijital paralar bundan çok daha fazlası” yorumu yaptı.

Ayrıca teknolojik ürünlerdeki gelişmeleri takip etmeyen ve ne olduğunu anlayamayan finans kuruluşlarının risk altında olduğunu söyledi.

Teknolojiyi Takip Etmeyen Finans Kuruluşları Risk Altında

Bana göre; finansal hizmetlerde yaşanan teknolojik gelişmeleri anlamayan kuruluşların, gelecekte de var olamayacağı zaten bir gerçektir. Sonuçta gelişen dünyaya ayak uydurması gereken finans kuruluşlarının böyle bir oluşumu anlamıyor olması, gelişimin kötü olduğunu göstermez.

Lagarde, “dijital paraları saadet zinciri gibi spekülasyonlarla kategorize etmemeliyiz” dedi ve aslında piyasaya çok da soğuk bakmadığının sinyallerini verdi.

Kripto Paralar Titan Zincirinden Ayrı Tutulmalı

IMF’nin kendi kripto parasını çıkarma ihtimali de merak edilen konulardandı. Bu konuda ise Lagarde, Special Drawing Right’in kripto paralara benzer teknolojilerle işbirliği yapacağını söyledi. Special Drawing Right, para birimlerine uluslararası rezerv varlığı olması statüsü veren ve IMF tarafından oluşturulmuş departmandır. Özel çekme hakları olarak da bilinmektedir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum