Yatırım yapmaya başla!

IMF Alman Bankacılık Sektörünü Yeniden Yapılanmayı Hızlandırmaya Zorluyor!

IMF, Almanya bankalarını daha karlı hale gelmek ve riskleri azaltmak için yeniden yapılanma planlarını hızlandırmaya çağırdı. Detaylar haberimizde;
IMF Alman Bankacılık Sektörünü Yeniden Yapılanmayı Hızlandırmaya Zorluyor!

Uluslararası Para Fonu bugün, Alman bankalarını daha karlı hale gelmeleri ve riskleri azaltmaları için yeniden yapılanma planlarını hızlandırmaya çağırdı. IMF’nin yorumları, Deutsche Bank-Commerzbank birleşme görüşmelerinin Nisan ayında başarısızlıkla sonuçlanmasının üzerine geldi.

Zira uzun süredir gündemde olan birleşme çabalarının, Commerzbank’ta hisse sahibi olan Alman hükümet yetkilileri tarafından desteklendiği malumdu ki Berlin, mali krizden bu yana toparlanmak için mücadele eden iki bankayı birleştirerek ulusal bir bankacılık şampiyonu oluşturmak istiyordu.

Ne var ki çöken görüşmelerin ardından, hükümetin bankaların geleceğiyle ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırma ve ulusal bir bankacılık şampiyonu oluşturma planları suya düşmüş oldu.

IMF Alman Bankacılık Sektörü Yeniden Yapılanma Hızlandırmaya Zorluyor!IMF de söz konusu gelişmeler üzerine Almanya ile ilgili yayınladığı bir raporda; “bankacılık sektöründe yeniden yapılanma, daha fazla konsolidasyon, maliyet düşürme ve ücrete dayalı gelirin devamlı gelişimi yoluyla hızlandırılmalıdır” ifadelerini kullandı. Tarihsel olarak düşük faiz oranları çağında hayat sigortası poliçelerini ödemekte zorlanan hayat sigortası sektörünün de geleneksel garantili iade ürünlerinden diğer ürünlere doğru yönünü çevirmek için hızlanması gerektiğini de söyledi.

Bu bağlamda denetmenlerin faiz oranı riskini izlemeye devam etmeleri ve hem bankacılık hem de sigorta sektörlerinde düzenleme planlarının uygulanmasında ilerlemeleri gerektiğini bildirdi.

IMF Alman Bankacılık Sektörü Çağrısı IMF ayrıca, Almanya’nın kısa vadeli büyüme görünümünün iyi kaldığını ancak Avrupa’nın en büyük ekonomisinin ticari gerilimlerin kötüleşmesi, daha fazla Çin yavaşlaması, düzensiz bir Brexit ve Euro Bölgesi’nde daha fazla sorun dahil olmak üzere büyük risklerle karşı karşıya olduğunu dile getirdi.

Bununla birlikte IMF, Alman hükümetini büyümeyi teşvik etmek için vergi sisteminde reform yapmaya da zorladı. Çünkü hane halkı için daha fazla vergi indiriminin ve ücret artışının bir araya gelmesinin, tüketimi artıracağını dolayısıyla ekonominin dengelenmesine yardım edeceğini öngördü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum