Yatırım yapmaya başla!

Dijital Yayın Pazarına IMDb de Katıldı: Ücretsiz Platform Freedive!

Film ve dizi gibi yapımların buluşma noktası olan IMDb, dijital yayın platformu Freedive hizmetini ücretsiz olarak kullanıma sundu.
Dijital Yayın Pazarına IMDb de Katıldı: Ücretsiz Platform Freedive!

Bilindiği üzere dünyada film ve dizi yapımlarının yer aldığı internet sitelerinin başında IMDb gelmekte. Bugüne kadar yayınlanmış ve bundan sonra yayınlanacak olan film ve dizilere dair her türlü bilgiyi kullanıcılar IMDb sitesinde bulabiliyor. Bunlar arasında yapımların oyuncu kadrosu, yönetmeni, vizyona gireceği tarih gibi pek çok bilgi yer alıyor. Ayrıca siteye üye olan kullanıcıların kullandıkları oylar sayesinde tüm yapımları puanlamak mümkün oluyor.

Hatta pek çok filmin sahip olduğu IMDb puanı sayesinde izleyene kalitesi hakkında fikir verdiğini söyleyebiliriz. Bugüne kadar bu hizmetleri ile bildiğimiz IMDb, bu sefer dijital yayın platformu ile karşımıza çıktı. Amazon’un sahibi olduğu IMDb’nin yayın servisi Freedive kullanıma sunuldu.

Freedive Servisi Kullanıma Sunuldu

Freedive Servisi Kullanıma Sunuldu

Dijital yayın platformu dendiğine akla ilk olarak hiç kuşkusuz Netflix geliyor. Çok sayıda film dizi ve belgeselin yer aldığı Netflix ücretli olarak faaliyet göstermekte ve şu anda alanının en iyisi olarak gösterilmekte. Amazon ise Netflix’e rakip olacak yeni bir servis tanıttı. IMDb Freedive servisi kullanıma sunuldu ve ücretsiz olarak hizmet verecek.

Platform şimdilik ABD’de bulunan Amazon ve Amazon Fire TV kullanıcılarına sunuldu. Ancak önümüzdeki dönemde pek çok ülkede milyonlarca kullanıcıya sunulması bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan IMDb’nin CEO’su ise yeni platformun önümüzdeki günlerde daha da geliştirileceğini ifade etti. Bunlar arasında mobil uygulama gibi daha geniş kitlelere ulaşımı sağlayacak hizmetler yer alıyor.

Platformun Gelir Kaynağı Reklam Gösterimleri

Platformun Gelir Kaynağı Reklam Gösterimleri

Ücretsiz olarak hizmet vermeye başlayan Freedive’da kullanıcılara reklam gösterimleri yer alacak. Platformda yer alan içeriklere gelince The Illusionist, The Last Samurai, True Romance, Memento gibi filmler göze çarpıyor. Serviste ayrıca bugüne kadar ekranda yer almış pek çok farklı türde filmlere rastlamak mümkün. Ayrıca Fringe, Heroes gibi bir zamanların çok popüler dizileri yine burada yer alıyor.

Servisin yeni olması sebebiyle başka dil desteklerine henüz yer verilmemiş. Ayrıca altyazı desteği de bulunmuyor. Ancak ilerleyen günlerde söz konusu geliştirmelerin yapılması bekleniyor. Amazon gibi bir devin ücretsiz bir yayın platformu ile sahneye çıkması, yakın gelecekte Netflix ile etkin bir şekilde mücadele etmeyi planladığını gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum