Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı Adaylığına İlişkin Yanıt Geldi

Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki taksi esnafının çıkarının ve iyiliğinin değil, sadece plaka sahiplerinin çıkarlarının düşünüldüğünü savundu. İşte detaylar;
İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı Adaylığına İlişkin Yanıt Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tüm Fuarcılık Yapım AŞ (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliğiyle TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na katıldı.

Fuarda gündeme ilişkin cevaplar veren İmamoğlu, yaz sonu ve sonbahara giriş döneminde kitap okuma konusunda sağlam bir dönem geçirdiğini belirtti. İstanbul’da uğradığı 5-6 kitapçının olduğunun bilgisini vererek, kitap alma konusunda arsız olduğunu ve okumayı sevdiğini söyledi.

Uzak Mesafedeki Öğrencilere Yurt Kontenjanı

Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin bir vatandaştan gelen soruyu da cevaplayan İmamoğlu, “Belediye başkanı olduğumda bir yazarla söyleşi gerçekleştirmiştik. …’Allah bilir’ cevabını verdiğimde demek ki düşünüyor falan denmişti. ‘Allah bilir’ demiştim. Dolayısıyla Allah bilir.” dedi.

Bir öğrenci İmamoğlu’na sıkıntısını bildirerek, Büyükçekmece’de oturduğu için Sarıyer’deki üniversitesi için İBB yurtlarına kabul edilmediğini kaydetti. Her gün okula gidiş dönüşün sorun olduğunu belirten öğrenci, başkana bu konu hakkındaki çalışmaları sordu.

İmamoğlu öğrencinden gelen soruya İstanbul’daki yurtların büyük bir problem olduğu konusunda katılarak, şehirde ikamet eden ve okula çok uzak mesafede olan öğrenciler için bazı kontenjanlar düşündüklerini paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Taksi Plakası Sahiplerinin Çıkarları Düşünülüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul’da 1803 minibüs ve 322 taksi dolmuşun taksiye dönüştürülmesi için sunulan teklifin, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında kabul edilmesine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

İmamoğlu, eğer UKOME olmayıp da İBB olmuş olsaydı bu durumun daha tehlikeli olacağını belirten Erdoğan’ın sözlerine karşı kararın İBB sayesinde çıktığını savundu. Ayrıca UKOME’nin İBB’nin kurumu olduğunu ekledi.

İmamoğlu, “İstanbul’daki Taksiciler Odası Başkanı, İstanbul’daki taksi esnafının çıkarını ve iyiliğini değil, sadece İstanbul’daki taksi plakalarının sahiplerini çıkarlarını düşündüğünden, hala bu işte bir direnç ortaya koymaktadırlar.” diyerek dikkat çekti.

Taksilerle ilgili açıklamalarını sürdüren İmamoğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi sayesinde taksi çıktı. İstanbullulara hayırlı olsun.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın