Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İmamoğlu Duyurdu: Toplu Taşımaya Ciddi Zam Geliyor

Akaryakıt fiyatlarındaki artış el yakmaya devam ederken toplu taşıma ücretlerine zam açıklandı. Yakın zamanda çok ciddi artış yaşanması kaçınılmaz!
İmamoğlu Duyurdu: Toplu Taşımaya Ciddi Zam Geliyor
Yorum

Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle petrol fiyatları tarihi seviyelere çıkması akaryakıta sert yansıdı. Vatandaşlar her gün yeni bir zam haberiyle karşılaşırken akaryakıt fiyatlarının 24 saat geçmeden yeni zammın yapıldığı oldu.

Son olarak EPGİS, 9 Mart’ta yeni zam açıklamış ancak akşam saatlerinde petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle benzinde 0,79 TL, motorinde 2,25 TL zam iptal edilmişti. Akaryakıtta son gelişmeler böyleyken CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından yapılan ortak açıklamada toplu taşıma ücretlerine zam geleceği duyuruldu.

Açıklamada, toplu taşıma ücretlerine çok ciddi artışın kaçınılmaz hale geldiği belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, haberi Twitter hesabından duyurdu.

Açıklama İmamoğlu’nun yanında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’ın imzasıyla yayımlandı.

Açıklamada akaryakıt ücretlerinin sadece yılbaşından bu yana yüzde 94’ten fazla arttığı vurgulandı.

“Toplu taşıma ücretlerine yakın zamanda çok ciddi artış yaşanması kaçınılmaz hale gelmiştir. Üzülerek ifade ederiz ki elimizde olmayan nedenlerle bu artışları vatandaşlarımıza yansıtmak durumunda kalacağız” denildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu