Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model S’e D Sütun Tadilatıyla Dünyada İlk “Shooting Brake” Örneği!

Tesla'nın dünyadaki ilk örneği olacak station wagon Model S, kişisel olarak bir kişinin ele almasıyla ortaya çıktı. İşte detaylar...
Tesla Model S’e D Sütun Tadilatıyla Dünyada İlk “Shooting Brake” Örneği!

Dünyada artık anormal çıkışlarıyla tanıdığımız Tesla markasının, elektrikle beraberinde getirdiği yapay zeka otonom sürüşler de büyük yol katetmiş durumunda. Kullanıcılarda her geçen gün bu markayı keşfediyor. Mesela direksiyona koyduğu portakalla sürüş asistanını kandıran adamlar, Tesla’nın otonomda belki de bir açığını bulmuş oldu.

Bu haberimiz teknolojiye biraz uzak! Yani birisi Model S arabasını ihtiyaçlarına göre şekillendirmiş diyebiliriz. Kafasındaki projede dünyanın en hızlı wagon araçları tarzını yansıtan shootin brake!

Resimlerde gördüğümüz aslında sedan bir Model S. İşin ilerleyen boyutlarında yapılan bu yeni tarz Tesla’nın dikkatini çekmiş ve bazı haklarını anında satın almış.

Wagon Tesla’nın boyutlarında fark oluşturulmamış.

Yani D sütundan itibaren işleme alınan Model S’e, camda dahil olmak üzere arka kısımda ovalleştirmeye yönelik tadilata girilmiş.

Sizinde arka çamurluklara verilen şekiller dikkatinizi çekmiştir.

Station wagon araçlarda özellikle profil yapılarındaki orantılı duruşu oldukça önemlidir. Aracın ön kısımdan itibaren arkaya doğru uzanan parçalarında düzgün hatları yapmak meziyet ister.

Kesinlikle Tesla Model S’in shooting brake tarzı harika duruyor.

Tesla süper spor otomobil alanında hızlı Roadster, SUV alanında Model X ve segmentlerin ortalaması kıvamında olan Model 3 ile insanlara ulaşıyor. Yani piyasası daralan wagon stiline bu zamana kadar bulaşmamıştı.

Aldığımız haberlere göre Tesla başka firma aracılığı ile Tesla Model S Shooting Break’in üretimini onayladı.

Tasarımın telif hakkını almayı en başta halleden Tesla, üretim kısmında kendi olmayacak. Bu kısmı Hollandalı RemetzCars adındaki tasarım ve geliştirme firmasına devretmiş.

Bu firmayı aslıda bunlardan da önce Model S’i cenaze aracına çevirmesiyle duymuştuk. Model S’in P90D tabanı üzerinde yapılacak wagon çalışmasında herhangi bir kilo fazlalığı söz konusu olmayacağı söylendi.

D sütun ek çalışmasında kullanılan parçaların tümüyle karbon fiber olduğunu da dip not olarak söyleyelim. Yani Tesla Model S Shooting Brake’de 2.8 sn civarlarında 0-100 km/h hızlanma rakamlarını sunabilecek. Tahminlere göre Wagon Tesla’nın Mart ayında gösterilmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum