Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2020 A90 Toyota Supra İkinci El Piyasasına Girdi!

Dünyada ilk defa bir Supra A90 ikinci el piyasasında satışa çıktı.
2020 A90 Toyota Supra İkinci El Piyasasına Girdi!
HABER GİRİŞ

Supra’yı yeniden canlandırması ardından Toyota’nın sport faaliyet ekibi farklı sürüm ve güçler üzerinde çalışmalara başlamıştı. Supra’yı olduğu yerde bırakmaya niyetli olmayan firma, BMW’den gelecek S58 kodlu M3 motorunu aracına koymayı düşünüyor. Dünyada özel bir yere sahip Japon tek kapılı, bazıları için “A90 Bir Alman” olarak algılansa da daha fazla içerisine girildiği zaman onun yine Toyota teknolojisiyle sarılmış bir canavar olduğunu anlayabiliyoruz.

Supra’nın dünyadaki ilk örneği “Global #1” adıyla 2.1 milyon dolar gibi akla zarar bir paraya satılmıştı. Bring A Trailer‘da satışa çıkan dünyanın ilk ikinci el Supra’sı beyaz renge sahip. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Kırmızı kaliperli beyaz Supra açık artırma usulü ile satışı gerçekleştirilecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Henüz 37 km‘de olan ve neredeyse binilmemiş satılık ilk A90 için ister istemez sahibinin hızlı para kazanma aracı olarak gördüğünü düşünüyoruz. Model için yüksek talep var ve anında bir alım olmuyor. Bu da sene içerisinde belirli bir sayıda üretilecek ve erken alımlarla kotaların dolmuş olması.

Beyaz Supra, Launch Edition paketine sahip.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Dış süslemelerinde parlak siyah jantlar, kırmızı fren kaliperleri ve Beyaz Metalik boya bulunuyor. Launch Packet ile yan aynalar kırmızı kapaklarla standart olarak geliyor. Ancak satılık A90’da bu karbon fiber olarak seçilmiş.

Araç 37 km’de olduğu için kokpit için de herhangi bir deformasyon örneği verilemez.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kabinde de BMW’den ilerleyen Supra GR Sport’a dış tonlara uygun kırmızı-siyah renk hakim. Direksiyon, yan destekleri yeterli koltuklar ve aracın orta tünel kısımlarında kırmızı deri uygulaması bulunuyor. Yer yer karbon fiber malzemeler de kaliteli iç mekanda zenginliğin göstergesi olarak duruyor.

GCM Yatırım Banner
Açık artırmaya çıkan A90’nın ilk 1.500 adetlik üretimin 966. örneği.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==1.500 adetlik ilk üretimin içerisindeki araçların bulunduğu sıranın sonradan fiyatında etkili olacağını düşünüyoruz. Bize göre 1. Supra demek le 867. Supra demek arasında fark olabilir. Kaputun altında 3.0L sıralı altı silindirli 335 ps’lik motor bulunuyor.

500 nm tork ile iyi bir performans sergileyen Supra için fiyat tahminleri gelmeye başladı. 50.250 dolarlık en yüksek fiyat teklifi ardından 55.250 dolara çıktı.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Toyota Supra Baş Mühendisi: Manuel Vites mi Yoksa Daha Güçlü Sürüm mü İsterdiniz?

Açık artırmanın kapanması için 1 hafta süre var ve Supra’nın bundan çok daha fazla paralara satılacağına inanılıyor. Konum ve yapısı gereği spor arabalar içerisinde abartı fiyatlara satılmayan A90’a şu anda en hızlı şekilde bu şekilde sahip olabilirsiniz.

Aracın artı olarak ilk parti üretim içerisinde olmasının da etkili olacağını düşünüyoruz. Bakalım gelecek hafta bitecek satışın sonuçları neler olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın