Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Chanel’in Erkekler için Ürettiği İlk Saat: “Monsieur de Chanel”

Chanel’in Erkekler için Ürettiği İlk Saat: “Monsieur de Chanel”

Neredeyse 100 yıllık bir tarihe sahip Chanel markası, genellikle kadınlar için üretmiş olduğu kıyafetler ve aksesuarlar ile tanınmaktadır. Dünyaca ünlü bu tasarım markasının kurucusu Coco Chanel’in daha önceleri bir ajan olarak görev yaptığı bilinse de bu durum yapmış olduğu başarılı işlere gölge düşürmemiştir. Moda sektörünün en pahalı markaları arasında yer alan Chanel, Atatürk’ün isteği üzerine 1930’lu yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de üniforma tasarlamıştır.

Şimdi ise dünyanın en bilindik moda evi olan Chanel, erkekler için ilk saatini piyasaya sürüyor. Chanel’in yeni saat koleksiyonu Boy.Friend, kadınlar arasında oldukça beğeni topladıktan sonra erkekler için de lüks bir saat üreterek müşteri ağını daha da fazla genişletmiş oldu. CoCo Chanel’in ölümünden sonra, Karl Lagerfeld önderliğinde yola devam eden bu lüks markanın üretmiş olduğu ve Monsieur de Chanel adını verdiği saat, erkeklerin oldukça ilgisini çekecek gibi görünüyor. Şimdi dilerseniz, Chanel’in kurulduğu tarih olan 1909 yılından beri üretmiş olduğu erkekler için ilk saat modelinin özelliklerine ve fiyatına birlikte göz atalım.

İşte karşınızda Chanel’in erkekler için ürettiği ilk saat:

Chanel Tarafından Üretilen Tamamı El Yapımı İlk Erkek Saati

Chanel Tarafından Üretilen Tamamı El Yapımı İlk Erkek SaatiMonseiur de Chanel’in işleyiş mekanizmasında tam 170 parça ve platinden iki entegre komplikasyon bulunmaktadır. İki adet dairesel iskelet köprüsü, bu ince işçilik ile tasarlanmış mekanik işleyişi vurgulamaktadır. Bu efsanevi el yapımı saatin sekizgen yapısı Paris’teki Place Vendome’yi hatırlatırken, başyapıtın tacında ve kordon tokasında yer alan aslan ise Chanel’in erkekler için üreteceği saatlerin yeni amblemi işlevini görmektedir. Bunun yanı sıra gücü ve dayanıklılığı da sembolize etmektedir. Monsieur de Chanel saatinde bulunan gümüş kadran ise safir bir camla korunmaktadır. Bu eşsiz saatin hem dış yüzeyi hem de mekanizması tamamıyla el yapımıdır.

Monsieur de Chanel Modelinin Modern Mekanizması

Monsieur de Chanel Modelinin Modern MekanizmasıChanel’deki uluslararası saat direktörü Nicolas Beau’nun denetimi altında Monsieur de Chanel saati, sektördeki her başyapıtın doğduğu yer olan İsviçre’deki La Chaux-de-Fonds’ta bir araya getirdi. Beş yıl sonra Chanel’in erkekler için tasarladığı ilk saati nihayet geliştirilmiş, tamamen tasarlanmış ve eşsiz Calibre 1 mekanizmasıyla birlikte oluşturulmuş oldu. Monsieur de Chanel saatinde bulunan Calibre 1, Chanel’in ilk kurum içi mekanizmasıdır.

Hublot Classic Fusion saati kadar nitelikli ve şık bir yapıya sahip olan Monsieur de Chanel modeli, 3 günlük güç rezervi ile oldukça etkileyici bir modeldir. Chanel’in erkekler için üretmiş olduğu ilk saat olan Monsieur de Chanel, bu tarz özellikleri barındırmasına rağmen yine de kolay kullanıma sahip bir sanat eseridir.

Chanel Tarafından Üretilen İlk Erkek Saatinin Fiyatı

chanel-tarafiChanel Tarafından Üretilen İlk Erkek Saatinin FiyatıÜretimi tamı tamına 5 yıl süren ve Chanel’in 97 yıllık tarihinde bir ilk olan bu muhteşem saatten sadece 300 adet üretilmiştir. 150 adet beyaz altın olan versiyonu 50.800 dolarlık fiyatıyla, gelmiş geçmiş en pahalı Chanel tasarımları arasında ilk beşte rahatlıkla görebileceğimiz sınırlı sayıdaki Monsieur de Chanel saati, erkeklerin fazlasıyla dikkatini çekecektir. 300 parça üretilen bu saatin geriye kalan 150 adet bej renkte altından oluşan versiyonu ise 48.500 dolarlık fiyat etiketi ile seçkin alıcılarını beklemektedir.

Kadınların baş tacı yaptıkları giyim, aksesuar ve kozmetik markası olan Chanel; bu kez de erkeklerin göz bebeği olabilmek için kolları sıvadı. Monsieur de Chanel eşsiz tasarımı ve etkileyici mekanizması ile saatçilik sektörü için adeta bir başyapıt niteliğindedir. Chanel tarafından erkekler için üretilen ve ilk saat modeli olan Monsieur de Chanel’i bileğinizde görmek ister miydiniz?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum