Yatırım yapmaya başla!

Elektrikli SUV’ların Atası İlk Toyota RAV4’lerden Birisi eBay’de Satışta!

Toyota'nın son nesillerde en çok gördüğümüz hibrit SUV'ları aslında ilk 90'lı yıllarda çıkmıştı. Onların en temiz kalanlardan birisi şimdi eBay'de satılıyor!
Elektrikli SUV’ların Atası İlk Toyota RAV4’lerden Birisi eBay’de Satışta!

Çoğu insan Toyota’nın hibrit motor destekli SUV modelinin 4. jenerasyonuyla birlikte geldiğini sanır. RAV4’te benzin + elektriklik prensibi ilk jenerasyonun da başlatıldı. Kompakt SUV sınıfını dünyada başlatan model olarak da anılan RAV4’ün ilk neslinden kalan bir örneği eBay‘de satılıyor.

Normal olarak premium sedanlarda olduğu gibi elektrikli araçların 4X4 arazi taşıtı kısmında da en çok ismi anılan Tesla Model X dir. Satılık 2002 model Toyota RAV4’ün özellikleri neymiş ve ne kadar ücret isteniyor onlara bakalım!

RAV4’ün ilk nesli halen daha aktif olarak piyasalarda kullanılmakta.

Toyota’nın arazi gücünü aktardığı ilk kompakt 4×4’ü, zamanın en çok ilgi gören araçlarından olmuştur. Ülkemizde de 1994 model örnekleri doğa severler tarafından severek kullanılmakta.

eBay’de ortaya çıkan bu arazi aracının koleksiyonluk olduğu söylenebilir.

Çok nadir ve zor bulacanağız EV tipi RAV4’ün satılık örneği sadece 24.140 km kullanılmış. 1990’larda sadece deneme amaçlı yapılan elektriklileri kısıtlı kişiler alabildi. Toyota EV araçlarda asıl çıkışını 1997’de Prius ile yapmıştı.

RAV4L EV, 1995 yılında Japon hükümetine de sunulmuş.

Yanılmıyorsak 1996’da Toyota, elektrikli RAV4’den yıllık 100 adetlik, mütevazi bir satış hedefi koymuştu. O yüzden bunun gibi temiz başka bir örneği var mı bilmek zor!

Aracın sadece dış kaportasında birkaç kusur gördük.

Tamponda önemsiz sürtmeler olmuş. Birde bagaj kapağında ufak paslanma. 9.500 dolar – 11.500 dolar istenen araç için önemsiz eksikler. Kokpiti dış kısmından daha da temiz duruyor. Parçalarda neredeyse en ufak bir deformasyon gözükmüyor.

Araç sahibi sıfırken elektrikle menzilin 112 km olduğunu ancak batarya eskidikçe 32 km anca gittiğini söylemiş. Elektrikli SUV’ların atası niteliğinde olan RAV4L EV’ye normal düzeyde bir fiyat istendiğini söyleyebiliriz. Bakalım sahibi bu nadir 4×4’ü istediği fiyata satabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum