Yatırım yapmaya başla!

İlişkinizi Canlı Tutmak için Deneyebileceğiniz Mucizevi Öneriler

İlişkinizi Canlı Tutmak için Deneyebileceğiniz Mucizevi Öneriler

Soğuk ve kara kışın son demlerini yaşıyor, sıcak yaz günlerine gün geçtikçe biraz daha yaklaşıyoruz. Yaklaşan baharın insanların üzerinde yarattığı etki gözle görülür biçimde fark ediliyor. Sabah kalkıp camı açtığımızda kulağımıza gelen o güzel kuş sesleriyle gülümsüyor ve doğanın uyanışıyla biz de kendimize geliyoruz. Küçükten büyüğe herkes sıcak günlerin gelmesini iple çekiyor. Çünkü güneş demek, mutluluk demek. Bol bol D vitamini, gülen yüzler, neşeli insanlar demek! Tabii ki bir de büyük harflerle “aşk” demek!

Evet, bu durum için el ele tutuşup diz dize oturan aşıkların mevsimi yaklaşıyor da diyebiliriz sanırım. Baharın verdiği heyecan ve coşkuyla kendini sokaklara atan çiftler, belki arasını düzeltmeye çalışan eşler, aylardır kaydıraklardan, salıncaklardan uzak kalmış çocuklar, üzerinde kalın kalın montlar olmadan rahatça yürümeyi özleyen insanlar… Tüm bunlar; bize baharın ne kadar güzel olduğunu bir kez daha hatırlatır nitelikte. Hayat bir bakıma yeniden başlıyor çiçek mevsimi geldiğinde. Ve sevgi, aşk, dostluk gibi kavramlar gün yüzüne çıkıyor tekrar. Tıpkı eriyen karların altından uç veren bir çiçek gibi, insana kara kışın yorgunluğunu unutturuyor…

İşte tüm bu güzellikler, bana ilişkisini canlı tutmak ya da canlandırmak isteyenler için okunası bir yazı hazırlama isteği verdi. Zira bahar ancak mutlu birlikteliklerle taçlandırıldığı zaman gerçek güzelliğini yansıtıyor diye düşünüyorum. Sonuçta ılık, güzel günler kimi aşka davet etmiyor ki? Kim bahar yaklaşırken heyecanını kaybetmiş ilişkisine can vermek istemiyor ki? Farkında olmayabilirsiniz, ama belki sizin de birlikteliğinize renk katmaya ihtiyacınız vardır. Nitekim aylardır kuru ve cansız kalan ağaçlar nasıl bir anda yeşerip çiçekleniyorsa, siz de aynı onlar gibi baharın sihriyle ilişkinizi canlandırabilirsiniz. Bu noktada siz “nasıl” diye sormadan lafa giriyor ve tekrar bulutların üzerindeymiş gibi hissetmenizi sağlayan küçük sürpriz önerilerinden bahsetmeye başlıyorum.

Bir Gün Boyunca Onu El Üstünde Tutun!

Bir Gün Boyunca Onu El Üstünde Tutun!Tüm gün birlikte olabileceğiniz bir günü “onun günü” ilan edin ve buna göre davranın. Tabii, bu günden önce yapmanız gereken belli başlı hazırlıklar olacak. Mesela, onun en sevdiği şeylerden oluşan bir liste hazırlayın. Hoşlandığı yemeklerden, müziklerden, gitmek istediği yerlerden, izlemek istediği filmlerden oluşan bir liste! Daha sonra kafanızda bir plan oluşturun. Çünkü ertesi gün ona hayatının en mutlu günlerinden birini yaşatacaksınız. Adım adım izleyeceğiniz bir planınız olmazsa, tüm hazırlığınızın boşa gideceğini unutmayın ve onu dünyanın en mutlu adamı ya da kadını yapmak için elinizden geleni yapın.

Öğle Yemeğine Çıkın!

Öğle Yemeğine Çıkın!Biliyorum, daha önce defalarca öğle yemeğine çıkmış olabilirsiniz. Bu nedenle farklılık yapmayı deneyin. Haberi olmadan iş yerinin önüne gidin ve kapıdan çıktığında yanağına kocaman bir öpücük kondurun. Bu noktada erkekler için ellerinde bir buket çiçek olmasını önerebilirim. Ama kadınların sevgi dolu bir öpücüğü güzel bir sürpriz için yeterli olacaktır. (Not: Bunun adı kadın dayanışmasıdır.) Emin olun, habersiz bir öğle yemeği sürprizi her ne kadar klişe olsa da karşınızdaki kişiyi mutlu edecek ve onu da sizi mutlu etmek için uğraşmaya teşvik edecektir.

Yine Yeni Yeniden Balayı!

Yine Yeni Yeniden Balayı!İlişkinizi canlandırmak için yapabileceğiniz bir diğer şey de ufak bir tatile çıkmak olabilir. Eşinizin ya da sevgilinizin sevebileceği bir yerden rezervasyon yaptırarak, onun hoşuna gidecek bir sürpriz yapın. Sonuçta bu şekilde aylardır eve, alışveriş merkezlerine kısacası kapalı alanlara tıkılmanın acısını da çıkarmış olursunuz. Hem sezon henüz tam olarak açılmadığı için küçük tatilinizi gayet uygun fiyata getirebileceğinizi de dipnot olarak ekleyeyim.

Birlikte Olduğunuz Fotoğraflardan Oluşan Küçük, Eğlenceli Bir Albüm Hazırlayın!

Birlikte Olduğunuz Fotoğraflardan Oluşan Küçük, Eğlenceli Bir Albüm Hazırlayın!İlişkinizi canlandırmak için yapabileceğiniz sürprizlerden bir tanesi de ona güzel bir albüm hediye etmek olabilir. Mesela; en sevdiğiniz fotoğraflardan oluşan bir albüm hazırlayın. Ancak bu albümün diğerlerinden farklı olmasını sağlayın. Mesela fotoğrafların yanına o gün hakkında ufak notlar yazabilir, güzel birer anı olarak kalan hatıraları anımsamasını sağlayabilirsiniz. Basit görünen, ama gayet anlamlı olan bu hediyenin karşınızdaki kişinin hoşuna gideceğinden emin olabilirsiniz.

Dans Edin!

Dans Edin!Yoksa uzun zamandır birlikte dans etmiyor musunuz? O zaman bu öneriyi de kesinlikle dikkate almalısınız derim. Hem dans etmek için illa ki dışarı çıkmaya ihtiyacınız da yok. Aniden onu dansa kaldırabilir, istemese bile ısrar ederek dans etmenin çiftleri ne kadar yakınlaştırdığını partnerinize kanıtlayabilirsiniz. Müziğin ritmine bir kez kapıldığınızda dakikalar boyunca dans ettiğinizin farkına bile varmamış olacağınızın garantisini verebilirim.

Hiç Beklemediği Bir Anda Onu Öpün!

Hiç Beklemediği Bir Anda Onu Öpün!Tabii, burada karşınızdaki kişinin vereceği tepkiden emin olmalısınız. Mesela; partneriniz birazcık hödükse, onu market kuyruğunda öpmenizin pek hoş sonuçları olmayabilir. Ama bunu bilecek olan sizsiniz. Atıyorum, gereksiz yere sürdürdüğünüz bir tartışmanın tam ortasında ona vantuz gibi yapışın. İlk başta kızsa bile saniyeler içinde öpücüğünüze karşı koyamayarak size karşılık verecektir. Bakın ufacık bir hareketle hem karşınızdaki kişiyi mutlu etmiş hem de tartışmayı sonlandırmış oldunuz. Unutmayın ki çiftler tartışmaya devam etmek istiyormuş gibi görünseler de aslında hep karşı tarafın nokta koymasını beklerler. Siz noktanızı öpücükle koyarsanız, beklenenin çok daha fazlasını başarmış olursunuz.

Not Yazın!

Not Yazın!Klişe, ama etkili bir sürpriz daha! İlişkinize renk katmak için yapabileceğiniz bir diğer şey de sevgilinize küçük notlar yazmak! Nota ne yazacağınız tabii ki sizin yaratıcılığına bağlı, ama en basitinden onu sevdiğinizi gösteren kelimeler dökmeyi deneyebilirsiniz. Pantolonunun cebine, montuna, cüzdanına, çantasına, masasına kısacası görebileceği herhangi bir yere not bırakmanız partnerinizin yüzüne koca bir gülümseme yayılmasını sağlayacaktır. Hele bu notu hiç beklemediği bir anda görürse, değmeyin keyfine! İşte bunun gibi küçücük sürprizlerin çiftlerin üzerinde yarattığı mucizevi etki gerçekten tartışmasızdır.

Ona Yemek Hazırlayın! (Ellerinizle)

Ona Yemek Hazırlayın! (Ellerinizle)Akşam yorgun argın eve geldiğinde onu güzel bir yemek mamasıyla karşılayın. Belki bu öneri size çok klişe bir sürpriz gibi görünebilir, ama klişelerin her zaman işe yarayacağını bilin. Kendi ellerinizle hazırladığınız çeşit çeşit yemekler, tatlılarla kendinize bir ziyafet çekin. Yemekten sonra omzuna yaslanarak izleyeceğiniz güzel bir filmle gecenizi taçlandırın. Emin olun bu küçük jestin geri dönüşünü çok daha güzel bir biçimde alırsınız. (Okura not: Mumlarla donatılmış bu akşam yemeği sürprizini ne kadar eğlenceli hale getireceğiniz, tamamen yaratıcılığınıza kalıyor.)

Çok İstediğini Bildiğiniz Bir Şeyi Ona Hediye Edin!

Çok İstediğini Bildiğiniz Bir Şeyi Ona Hediye Edin!Burada bütçeniz nelere el verir bilemiyorum, ama ona istediği bir şeyi hediye edebilmek için partnerinizi takip etmeniz gerekiyor. Tabii, bunun için kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem var. Mesela, bir alışveriş merkezinde geziyorsunuz. Gözünün nelere takıldığını, hangi ürünlerin dikkatini çektiğini anlamaya çalışın. Online alışveriş sitelerine bakarken en çok hangi markaları incelediğini, nasıl ürünlerde daha çok duraksadığını takip edin. Sonuçta karşınızdaki kişinin ne istediğini az çok tahmin etmeniz gerekiyor. Ancak bu konuda bir fikriniz olmasa bile, sevgilinizin yakın arkadaşından veya kardeşinden istediği bir şey olup olmadığını sorabilirsiniz. Neticede, günlerdir belki de aylardır istediği bir şeyi hediye paketi halinde masasında gören herkesin böyle bir sürpriz karşısında havalara uçacağını tahmin edebilirsiniz.

Ona Şarkı Söyleyin!

Ona Şarkı Söyleyin!Sevgilinize şarkı söylemek için kadife gibi bir ses tonuna ihtiyacınız olmadığını söyleyerek söze başlayayım. Pek iyi denilemeyecek hatta kulak tırmalayacak kadar kötü bir sesiniz olabilir. Ancak bu ona olan aşkınızı müzikle anlatmanın önüne geçmeli mi? Elbette, hayır! Mesela, bir karaoke gecesine katılıp sizin için anlamlı olan o özel şarkıyı partnerinizin gözlerinin içine bakarak söyleyebilirsiniz. Emin olun insanlar gösterdiğiniz medeni cesaret ve sevgilinize duyduğunuz aşk karşısında sizi ayakta alkışlayacaktır.

Biliyorsunuz ki, bu liste sonsuz kadar uzatılabilir. Ama yukarıdaki maddeler işin özünü anlamanız için yeterli olmuştur diye düşünüyorum. Yani siz sadece kalbinizin sesini dinleyerek çiftinizi mutlu etmeye odaklanın. Zaten bunu istediğiniz takdirde aklınıza bin bir türlü fikir gelecektir. Uzun lafın kısası, baharın gelişini ilişkiniz için farklılıklar yaparak kutlayın. Böylelikle doğayla birlikte beraberliğinizdeki renklerin de keyfini çıkartabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum