Yatırım yapmaya başla!

İlişkide Yapmanız Gereken Ama Muhtemelen Yapmadığınız 5 Şey

İlişkide Yapmanız Gereken Ama Muhtemelen Yapmadığınız 5 Şey

İlişkilerde belli başlı aşamalar vardır. İlk aylar; hepinizin bildiği gibi canım, cicim iken sonrasında bu yerini başka şeylere bırakır. İnsanlar, ilişkilerin başlarında gereksiz bir şekilde kibarlardır. İlerleyen aylarda ise bu kibarlık yerini, daha çok samimiyet alır. Yani, “hayatım su verir misin?” ile “kalk da bir su ver hadi” arasında çok fazla bir zaman yoktur. Uzun süredir bir ilişki içinde olan arkadaşınıza sorarsanız nereden, nereye geldiklerini size saatlerce anlatabilir. Sabırlı olan arkadaşlar, denemek bedava.

Partnerinizle beraber ilişkinizi diri tutmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Yalnız zaman geçirmek, küçük sürprizler yapmak en güzel örnekler olabilir. İlişkilerinizde partnerinize karşı belli başlı sorumluluklarınız bulunmaktadır. Bunları yerine getirdiğinizde zaten ortada bir sorun kalmayacaktır. İlişkinizde sorun olduğundan değil; ama gelecekte ne olacağını bilemezsiniz. Yumurta kapıya dayanmadan sorumluluklarınızı yerine getirirseniz, herhangi bir sorun kalmaz. Peki, zaman ilerledikçe ilişkinizi eskisi gibi canlı tutmak için neler mi yapabilirsiniz? Aslında yapılabilecek onlarca şey var. Ancak neden olduğu bilinmez, çiftler bunları pek yapmıyor.

Haydi, bu şeylerin neler olduklarına bir göz atalım. İlişkide yapmanız gereken ama muhtemelen yapmadığınız 5 şey:

1 Ona Çok Değer Verdiğinizi Hatırlatın

Ona Çok Değer Verdiğinizi HatırlatınBazen öyle bir an gelir ki birinin size değer verdiğini bilmek istersiniz. İşte, aynı duyguyu partneriniz de yaşayabilir. Bu yüzden arada sırada ona ne kadar değer verdiğinizi gösterin. Bu sizi öldürmez; ama onu çok mutlu eder. Şöyle düşünün; o mutlu olunca sizi de mutlu edecektir. Bunu yapmak çok zor değil, yapabileceğiniz bir sürü ufak tefek şey var. En sevdiği dondurmadan/çikolatadan alabilirsiniz veya yalnızca eve geldiğiniz anda sarılmak bile ona yetecektir. Yeter ki uğraşın, emek verin. Partneriniz bunu fark ettiğinde zaten her şey gayet yolunda gidecektir.

2 Bırakın Partnerinizin Hayatı Özel Kalsın

Bırakın Partnerinizin Hayatı Özel KalsınAranızda olanlardan veya konuşulanlardan asla bir başkasına bahsetmeyin. Çünkü bu, karşı tarafın güvenini ve saygısını kaybetmenize yol açabilir. Ancak bu son zamanlarda inanılmaz derecede popüler. Arkadaşlar, bırakın sevgilinizin/eşinizin özel hayatı sizde kalsın. Arkadaşlarınıza partnerinizin özel hayatından bahsetmek, yalnızca ona karşı ön yargılı olmalarına yol açar. Ayrıca size güvenilerek söylenen bir şeyi, neden arkadaşlarınızla paylaşasınız ki?

3 Durum Her Ne Kadar Utandırıcı Olursa Olsun, Dürüst Olun

Durum Her Ne Kadar Utandırıcı Olursa Olsun, Dürüst OlunBahanelere gerek yok. Sonuçta siz o insanı hayatınıza alarak, değer verdiğinizi göstermişsiniz. Peki, neden bir şeyleri söylemekten çekinesiniz ki? Yukarıdaki maddeye uydukça, söylemekte hiçbir sıkıntı yok aslında. Eğer sizden değil de başka bir yerden öğrenirse, o zaman işler çok karmaşık bir hal alabilir. “Neden bana söylemedin?”, “söylesen ne yapacağım sanki?” tarzı cümlelerle karşılaşma imkanınız oldukça yüksek. Bu duruma düşmek istemiyorsanız, başınıza gelen olaylar ne olursa olsun partnerinize söylemek; en akıllıca tutumdur.

4 Beraber İlişkiler Hakkında Olan Filmler İzleyin

Beraber İlişkiler Hakkında Olan Filmler İzleyinİlişkiler hakkında film izlemek, ilişkinizi canlı tutmak için yardımcı olur. Nasıl mı? Şöyle düşünün; herhangi bir konu hakkında tartıştınız diyelim ve filmde de aynı içerik üzerinde duruluyor. İşte, o zaman hatalı olan tarafın kim veya tartıştığınız sorunun ne kadar saçma bir şey olduğunu anlamak, oldukça kolaydır. Aynı zamanda filmlerdeki ilişkilerden fikir alarak nasıl davranmanız gerektiğiyle veya neler yapabileceğinizle alakalı sonuçlara da ulaşabilirsiniz. İzlemeyi bitirdikten sonra, film hakkındaki yorumlarınızı paylaşmak da ilişkinizin devamlılığı için çok sağlıklı olacaktır.

5 Beraber Farklı Aktiviteler Yapın

Beraber Farklı Aktiviteler YapınAraştırmalar, ev dışında da beraber bir şeyler yapan çiftlerin ilişkilerinin çok daha sağlam olduğunu göstermiştir. Peki, ne bekliyorsunuz? Sürekli gitmenin hayalini kurduğunuz yerlere gidin. Birbirinize vakit ayırmak bu kadar zor olmasa gerek yok. Eğer “iş, güç vaktimiz mi kalıyor?” diyorsanız, partnerinizle beraber kursa da gidebilirsiniz. Bir yemek kursu, çok tatlı olabilir aslında. Hem eğlenceli hem de inanılmaz derecede öğretici. Kadınlar, partnerinizin sizler için yemek yapması çok hoş olmaz mıydı? Bunu bir düşünün, mantıklı gelme ihtimali çok yüksek.

İlişkinize ne kadar özen gösterirseniz, o kadar sağlıklı olacaktır. Yukarıda geçen maddelerin yanı sıra yapabileceğiniz birçok şey var. Eğer, ilişkinizi sağlıklı bir şekilde devam ettirmek istiyorsanız, elinizden geleni; hatta daha fazlasını yapmak için gayret göstermelisiniz. Partneriniz çaba gösterdiğinizi gördükçe, kendisi de bir şeyler yapmaya başlayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum